Milletvekili Aydınlık ve CHP Şanlıurfa Heyeti Hilvan’da Festivale Katıldı
Haber
15 Eylül 2021 - Çarşamba 14:47
 
Milletvekili Aydınlık ve CHP Şanlıurfa Heyeti Hilvan’da Festivale Katıldı
Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, CHP Şanlıurfa Heyeti ile birlikte Şanlıurfa’nın Hilvan Ovacık (Hesenik) köyünde Yerel Eylem Grubu Koordinatörlüğü tarafından organize edilen Bağ Bozumu Şıra Şenliği ve Coğrafi İşaret lansmanı festivaline katıldı.
KÜLTÜR Haberi
Milletvekili Aydınlık ve CHP Şanlıurfa Heyeti Hilvan’da Festivale Katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir ve Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Yöneticilerinden oluşan heyet ile birlikte Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesinde düzenlenen Bağ Bozumu Şıra Şenliği ve Coğrafi İşaret lansmanı festivaline katıldı.

Festivalde sergilenen ürünleri inceleyen Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık ve CHP Şanlıurfa Heyeti ürünlerin çok kaliteli olduğuna dikkat çekerek, Düzenlenen Bağ Bozumu Şıra Şenliği ve Coğrafi İşaret lansmanı festivalinin Şanlıurfa ve Hilvan İlçesinin tanıtımına da katkı sunduğunu ifade ettiler. 

Milletvekili Aydınlık, yaptığı açıklamada; “Bugün Hilvan İlçemizin Ovacık Kırsal Mahallesinde Yerel Eylem Grubu Koordinatörlüğü tarafından organize edilen Birinci Bağ Bozumu Şıra Şenliği ve Coğrafi İşaret lansmanı festivaline katıldık. Festivalde sergilenen pekmez, pestil ve kesme ürünlerini çok güzel ve kaliteli bulduk. Bu ürünler Türkiye ve hatta Avrupa pazarında kendisini kanıtlayacak ürünlerdir. Bağ Bozumu Şıra Şenliği ve Coğrafi İşaret lansmanı festivali ile festivalde sergilenen ürünler Şanlıurfa İlimizin ve Hilvan İlçemizin marka değerlerini Türkiye’ye tanıtacaktır. Bu tür etkinlik ve festivaller Ülkemizin ve Şanlıurfamızın Ekonomisine ve tanıtımına da büyük katkılar sağlayacaktır. Şanlıurfa’nın ekonomisinin güçlenmesi için her alanda bu tür etkinliklerin yapılması gerekmektedir. Bu festivalin düzenlenmesinde katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Kaynak: Editör: C.Cahit Coşkun
Etiketler: Milletvekili, Aydınlık, ve, CHP, Şanlıurfa, Heyeti, Hilvan’da, Festivale, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı