Bölgenin ilk 'Laparoskopik Simülasyon Odası' Şanlıurfa'da Kuruldu
Haber
21 Haziran 2022 - Salı 13:32
 
Bölgenin ilk 'Laparoskopik Simülasyon Odası' Şanlıurfa'da Kuruldu
Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın her yıl gerçekleştirdiği Yaz Etkinlikleri; çocukların yaz dönemini çeşitli aktiviteler yaparak geçirebilecekleri ve kendilerini pek çok açıdan besleyebilecekleri olanaklar sunuyor. Yaz Etkinlikleri, TEGV’in Türkiye geneline yayılmış 8 Eğitim Parkı, 29 Öğrenim Birimi, 18Ateşböceği Öğrenim Biriminde ilköğretim çağındaki tüm çocuklara açık.
SAĞLIK Haberi
Bölgenin ilk 'Laparoskopik Simülasyon Odası' Şanlıurfa'da Kuruldu

TEGV Yaz Etkinlikleri kapsamında, ilköğretim çağındaki çocuklar için gönüllü ağabey ve ablaların eşliğinde ücretsiz olarak “Yaz Kulübü” eğitim programı, kulüp etkinlikleri, eğlenceli bilim etkinlikleri, spor, sanat, kutu oyunları, geziler, seçmeli projeler ve serbest etkinlikler uygulanıyor.

TEGV Yaz Etkinlikleri’nde çocukların, zamanı etkin kullanma, grup çalışması, eleştirel ve yaratıcı düşünme gibi yaşam becerilerinin gelişmesine katkı sağlanırken, aynı zamanda çeşitli temalar aracılığıyla farklı kültürleri tanımaları, çevre bilinci kazanmaları, haklarını öğrenmeleri ve okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri hedefleniyor.

“Yaz Kulübü” eğitim programının yanı sıra, müzikten sinemaya, edebiyattan spora, birbirinden farklı ve eğlenceli kulüp etkinlikleri de çocukların tercihine sunuluyor. Çocuklar ayrıca gönüllüler ile birlikte kültür ve çevre gezilerine katılıp, bahçe oyunları oynayıp, sportif aktivitelerde bulunarak tatil günlerini eğlenceli ve verimli bir şekilde değerlendirebilecekler.
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor.

Kaynak: Editör: C.Cahit Coşkun
Etiketler: Bölgenin, ilk, 'Laparoskopik, Simülasyon, Odası', Şanlıurfa'da, Kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı