7.03.2021 - 12:55 | Son Güncelleme: 9.04.2019 - 17:33

SEÇİM BİTTİ KARLAR ERİDİ –

 SEÇİM BİTTİ KARLAR ERİDİ –

Oldu olacak, bitti bitecek, sen seçilemezsin ben seçilirim, Ülkenin beka seçimi, ülkenin beka sorunu yok derken, ülke olarak bir seçimi daha geride bıraktık. Seçimlere katılım oranının yüzde 85’lere yaklaşması, Türkiye’nin demokrasiye ne kadar bağlı olduğu, iradesini sandığa yansıtmada gösterdiği hassasiyetinin ne kadar yüksek olduğu bakımından çok önemlidir. Seçimlerde Gaziantep, Diyarbakır ve bazı illerde olan olaylar bizi üzmüştür. Keşke bu tür olaylar hiç yaşanmasa.

Seçimlerde herkesin bir hesabı vardı. Seçmenler destekledikleri siyasilerin kazanması için ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Siyasilerin hesabı rakiplerini alt edip, seçilme hesapları vardı. Nihayet C. Allah’ında bir hesabı vardı, o hepsini galebe çaldı ve kısmeti olan kazandı. Bize düşen bu emri ilahiye boyun eğip, rıza gösterip ülkemizin, ilimizin lehine gelişecek işleri desteklemek, aleyhine gelişecek işlerin karşısında durmaktır. Daha olmadı bunları not edip, gelecek seçimlerde hesabını sormaktır herhalde..

Kaybedenler bükemedikleri bilekleri sıkmayı bilmeli, bu olgunluğu göstermeli, seçilenlerin bu saatten sonra bana oy verdin, vermedin tartışmasını bir kenara bırakıp, seçildikleri ilin, ilçenin tüm vatandaşlarını kucaklayıp, hepsinin ortak başkanı olmaya çalışmalıdırlar. Hele hele ülkemizin, ilimizin önünde bu kadar sorun varken, ayrıştırmaya, ötekileştirmeye hiç mi hiç tahammülümüz yok, bu seçilenlerce böylece biline..

Bazı illerimizin seçim sonuçları bizi şaşırttı doğrusu. Şırnak, Bitlis gibi illerimizdeki vatandaşlarımızın çalışana, iş üretene, bölgelerine faydalı olana, halkın tümünü kucaklayana teveccüh göstermesi en az o bölge vatandaşları kadar bizi de sevindirdi. Umarım Diyarbakır’ımızda, Van’ımızda, Siirt, Batman’ımızda seçilen başkanlarımız, geçmişten de ders alarak, bölge vatandaşlarımıza bir daha çakır, çukur, hendek saçmalıkları yaşatmaz, onlarda bölgeye hizmet eder, bölgenin normalleşmesine yardımcı olur. Bölge insanını terörle anılmasını ortadan kaldırır. İnsanımızın potansiyel suçlu muamelesi görmesine son verirler. İstanbul, Ankara seçim sonuçları beni şaşırttı, aynı zamanda da hayrete düşürdü. Söylenenler doğru ise Adalet ve Kalkınma Partisi seçim kurullarında görevli partililerini ciddi bir biçimde sorgulamalı ve gerekeni yapmalıdırlar. Diğer partililer oyları devşirirken, silerken, yazmazken, iptal ederken bunlar uyuyorlar mıydı acaba. İlimiz için yaptığımız tahminler hemen hemen tuttu. Viranşehir, Ceylanpınar, Halfeti ilçe vatandaşlarımızın tercihleri bizi ziyadesi ile sevindirdi. Suruç ilçemiz yine bizi şaşırtmadı. Umarım buralarda yine demokrasimiz kesintiye uğramaz.

Hani bir Urfa atasözü vardır. Karlar eridi ……. Ağ kara ortaya çıktı. Seçim sonuçlarının milletimize, ülkemize ve bütün İslam alemine hayırlara vesile olması dilerim. Seçilen belediye Başkanlarına başarılar dilerim. Kalın sağlık ve esenlikle..


(Şanlıurfagazetesi)

Yazarlarımız
 • Şener Mengene Türkiye Afet Müdahale PlanıTAMP 2021 Hazırlıkları
 • C.Cahit Coşkun Camilerden Elektrik Parası Alınmamalı
 • İsa Güneş TÜRKİYE DOĞRU YOLDA MI ACABA
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2021 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.