21.09.2020 - 19:13 | Son Güncelleme: 23.03.2019 - 23:24

31 Mart Seçim Süreci Ağır Eleştirilere Sahne Oluyor

31 Mart Seçim Süreci Ağır Eleştirilere Sahne Oluyor

31 Mart Seçim süreci başladığından buyana Liderlerin ve adayların sert tartışmalarına sahne oluyor.

31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala başta Genel Başkanlar olmak üzere Belediye Başkan adayları, Meclis üyesi adayları ve Parti yöneticileri arasında istenmeyen tartışmalar, ağır suçlamalar ve ağır eleştiriler yaşanıyor.

Bu seçim sürecinde Siyasi Parti Liderleri ve Adaylar biri birilerini suçlayarak, oy kazanmaya çalışıyorlar. Seçim yaklaştıkça Adayların projelerinin ve yapacakları icraatların ön plana çıkmasını herkes beklerken maalesef istemediğimiz ağır eleştiri ve hakaretler daha fazla ön plana çıkıyor.

Bu seçim sürecindeki ağır suçlamalar bu şekilde dozunu arttırarak devam edecek olursa özellikle siyasete girmek isteyen genç nesilleri olumsuz yönde etkiler” diye düşünüyorum.

Ülkemizde siyasetçiler Ülkemizin aynasıdır. Başta Genel Başkan düzeyinde olan siyasetçilerimiz olmak üzere Bakanlar, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İl, İlçe ve Belde Yöneticileri Geleceğimizin teminatı ve Yönetici adayları olan gençlere ve çocuklara örnek olmalılardır.

Bizler vatandaş olarak Ülkemizde yaşanan seçim süreçlerinin ve seçimlerin birlik, beraberlik, kardeşlik ve demokrasi içerisinde geçmesini beklerken, bu tür ağır eleştiri ve suçlamalar ile yaşanan seçim sürecini tavsiye etmiyoruz. Geçmiş seçimlerde Siyasi Parti Genel Başkanları ve Belediye Başkan adayları ile Belediye meclis üyesi adayları vatandaşın karşısına yapacakları icraatlar ile çıkarlardı. 31 Mart yerel seçim sürecinde Genel Başkanların ve Belediye Başkan adaylarının söylemleri, tarz ve davranışları Siyasetin dışında olan herkesi üzmektedir. Siyasetin dışında olan arkadaşlarla da 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili Zaman zaman sohbet ediyoruz. Fikir alışverişinde bulunduğum arkadaşlar bu seçim sürecinde siyasetçilerin tarz ve davranışlarını tavsiye etmediklerini hep gündeme getiriyorlar.

31 Mart Seçim sürecinin bundan sora tüm vatandaşların istediği gibi işlemesi isteğim ve arzumdur.

Ülke genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da 31 Mart Seçim sürecinin geçen seçimlere göre, sönük ve harekatsız geçtiğini söyleye bilirim. Şanlıurfa’da 31 Mart yerel seçimlerinde en fazla çalışan ve seçimi hareketlendiren Siyasi Parti adaylarının olmadığını, Muhtar adaylarının olduğunu belirtmek isterim. Bu seçimde Şanlıurfa’da büyük bir muhtar adayı yoğunluğu yaşanıyor. Şanlıurfa’nın bazı Mahallelerinde 10’un üzerinde muhtar adayı bulunuyor. Muhtarlığa aday olanların seçimi kazanmak için yoğun çalışmalar yaptığını da görüyorum.

31 Mart Seçimlerinin Ülkemizde ve Şanlıurfa'mızda Birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde geçmesini temenni ederim.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Karaköprü Belediyesi Taziye Evini Markete Dönüştürdü
 • Şener Mengene DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR
 • İsa Güneş SEÇİM BİTTİ KARLAR ERİDİ –
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2020 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.