7.03.2021 - 12:34 | Son Güncelleme: 3.02.2019 - 19:46

HAYALİMDEKİ OKULUM

HAYALİMDEKİ OKULUM

Yıllardır hep böyle bir okulu hayal etmiştim...bu hayallerime ulaşmak için çok çaba harcadım...bu okulun fikir aşamasında hep yanımda olan ve oluşumunda büyük emek harcayan SİNEM e sonsuz teşekkürlerimi bir borç biliyorum...ve diyorum ki bu eser senin .......

Bu okul öyle bir okul olacak ki öğrenciler okuma yazmayı öğrenmeden önce,o çocukluklarına has dünyayı tanıma arzusunun sonucu olan “Merak Etme” yeteneklerini kaybetmemeyi öğrenecekler.Merak etmeyi ve merak ettiklerini öğrenme yöntemlerini öğrenecekler.Tüm öğretim yaşantısı boyunca bu okulun temel hedefi merak eden ve merak ettiğini araştırarak kendi çabası ile öğrenen bireyler yetiştirmek olacak.Öğrenme çabası içinde hiçbir şey ayıp yada günah sayılmayacak.Sadece sonuca odaklanılacak.Merak ettiğinin peşine düşüyor mu düşmüyor mu? Filozof karakterler yetiştirecek bu okul.

Bu okulun temel hedefi toplumsal sorunları bilen ve çözen bireyler yetiştirmek olacak.Sorunu algılayan ama kendisi çözen öğrenciler olacak.Adeta bilimi yeniden yeniden icat edip kuramsallaştıracak bu öğrenciler.Öğretmen sadece rehberlik edecek genel doğruları bulmasına.Toplumun dertleri ile dertllenmelerine.

Bu okulun en sevilen yeri öğrencinin her türlü malzemeyi ve teknolojiyi bulabileceği fen laboratuarları olacak.Bu laboratuarlarda kanseri,virütik hastalıkları yenmeye, habitata zarar vermeyen yeni enerji kaynakları bulmaya,henüz kullanılamayan teknolojileri yaratmaya çalışıp,bizim henüz algılayamadığımız dünyalar ile irtibat kurmaya onları çözümlemeye çalışacaklar.


Bu okulun öğrencilerinin dinlenme yerleri; felsefe odaları olacak.Erdemli insanın meziyetlerini yeniden belirleyecekler.Erdemliliği şimdiye kadar yapıldığı gibi öyle örf,adet,anane,din,yasa,adab-ı muaşeret,nezaket,diksiyon gibi itaat toplumu yaratmak isteyen egemen güçlerin ön gördüğü ahlak felsefesi şeklinde değil ha! bildiğiniz yeniden tanımlayarak yapacaklar.Bunları yaparken tüm kainatın ortak dili olan “Matematiksel Mantığı” kullanacaklar.Hani tüm kainatı çerçeveleyen ama bakarak görülemeyen sihirli sayıları görerek,algılayarak ve anlayarak oluşturacaklar yeni ve evrensel ahlak kurallarını.

Bu okulun sanat atölyelerinde insanlığın şimdiye kadar ürettiği sanatlarla uğraşmayacaklar.Onlar 21.yy.ın yeni sanat anlayış ve türlerini icat edecekler.Bizlerin medeni zekasının şu an için algılayamadığı bir sanat türü yaratmak için uğraşacaklar.


Okulun duvarlarında,yaşamları savaşla fetihle geçmiş komutanların,fatihlerin,liderlerin resimleri asılmayacak.İnsanlığın ilmini sanatını yücelten değerler ve eserleri sergilenecek.Eflatunlar,Aristolar,Demokritoslar,Farabiler,İbn-i Rüştler,İbn-i Sinalar,Galileiler,Laplacelar,Kantlar,Einsteinlar,Heisenbergler vs. İlham kaynakları insanlığın daha iyi yaşaması için hayatlarını veren alimler olacak.Her resimin altında,insanlığa yaptıkları bilimsel,düşünsel,sanatsal çalışmanın bir küçük örneği sunularak.


Spor salonları fiziksel güçlerini arttırarak zihinlerinin gelişmesini sağlayacak sporlarla uğraşmalarını imkan sağlayacak.Bir topun peşinde 3 demir direğe şut çekmek gibi banel bir ter atma çalışması olarak kalmayacak.

Fikirlerini açıkça ifade etmelerine izin verilecek bu öğrencilerin onlardan istenecek şey nazikçe istemeleri değil,söylediklerini bilimsel ve felsefik olarak ispat etmeleri olacak!

sonuç olarak fazla söze gerek yok bu mabedimizde yeni yetişen nesiller topluma çok şey katacaktır...mutlu pazarlar...

Yazarlarımız
 • Şener Mengene Türkiye Afet Müdahale PlanıTAMP 2021 Hazırlıkları
 • C.Cahit Coşkun Camilerden Elektrik Parası Alınmamalı
 • İsa Güneş TÜRKİYE DOĞRU YOLDA MI ACABA
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2021 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.