22.02.2020 - 16:20 | Son Güncelleme: 25.05.2018 - 23:38

Filistin ve Kudüse Müslüman Ülkeler Sahip Çıkmalı

Filistin ve Kudüse Müslüman Ülkeler Sahip Çıkmalı

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Kudüs’ü koruyan Filistinliler İsrail tarafından ateş çemberine alındı. Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’e ve Filistin halkına bütün Müslüman ülkelerin sahip çıkması gerekiyor.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 6 Aralık 2017'de Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıdığını ve ülkesinin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağını açıklamıştı. ABD Başkanı Donald Trump’ın Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma tarihini Ramazan ayına denk getirmesi düşündürücü oldu. Kudüs’ü Korumak için barışçıl gösteri yapan Filistinlilere İsrail güvenlik güçleri gerçek mermilerle ateş açtı. Gösterici Filistinlilere açılan ateş sonucu 100’e yakın kişi şehit olurken, binlerce insan da yaralandı. Hayatını kaybedenler arasında çocuklar, gençler, kadınlar ve fiziksel engelliler de vardı. Müslümanların ilk Kıblesi Kudüs’e ve Mazlum Filistin halkına yapılan zulüme Türkiye ve bazı Ülkelerin dışında bir çok Ülke maalesef sesiz kaldı. İsrail güvenlik güçleri tarafından çocukların, gençlerin, kadınların ve fiziksel engellilerin öldürülüp ve yaralanmasına en büyük tepkiyi Türkiye gösterdi. Müslüman Ülke olan Mısır ve Suudi Arabistan’ın İsrail’ce yapılan katliama sesiz kalması Müslümanların büyük tepkisini çekti. Önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı çağrı ile 57 İslam ülkesinin oluşturduğu İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) çarşamba günü Kudüs gündemi ile İstanbul'da toplanmış ve kararı protesto etmişti. Bu toplantıda Doğu Kudüs Filistin'in başkenti olarak tanınmıştı. İsrail’in yaptığı Katliamlar Ülkemiz genelinde ve duyarlı bazı ülkeler tarafından günlerce protesto edildi. İslamiyet’te Kudüs, milattan sonra 610 yılında ilk kıble olmuştur ve Kur’ana göre Hz. Muhammed, (S.A.V.)10 yıl sonra Miraç’a bu şehirden çıkmıştır. İlk Kıblemiz olan Kudüs’e Tüm Müslüman Ülkeler başta olmak üzere diğer Ülkelerinde sahip çıkıp sesiz kalmaması gerekiyor. Müslümanların ilk Kıblesi Kudüs’e ve Mazlum Filistin halkına yapılan zulümü ve İsralil’in yaptığı katliamları kınıyor. Tüm Müslümanların İlk kıblemize sonuna kadar sahip çıkmasını istiyorum.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Şanlıurfada Konut Fiyatları Arttı
 • Şener Mengene DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR
 • İsa Güneş SEÇİM BİTTİ KARLAR ERİDİ –
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2019 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.