7.03.2021 - 12:21 | Son Güncelleme: 21.10.2013 - 01:11

FAİZ VE TEFECİLİK

FAİZ VE TEFECİLİK

Bugünkü yazımda sizlere günümüzün hastalığı olan faiz ve tefeciliği dilim döndüğü kadar anlatmaya çalışacağım.

Tüm semavi dinlerin reddettiği insanların bunalımın eşiğinde intiharlara, götüren evler yıkıp ocaklar söndüren kardeşi kardeşe kırdıran materyalizm ve kapitalizm destek verdiği bir sömürü sistemi olan faiz ve tefeciliktir.

Faiz başka anlamlarıyla riba ve tefecilik borç veren kişinin alacağını tahsil ederken verdiği değerden fazlasını tahsil etmesidir.

Faiz ve tefecilik sisteminde  faizle borç alan kişiye çalışır karını bazen de sermayesini üstüne koyarak borcunu öder.Bazen ödeyemez kavga eder bazen hapis’e düşer bazen icra ya düşüp evini ocağını kaybeder.

Bazen faizli borcunu ödemek için,başka başka faizlere bulaşarak çıkmazlara girer.

Bazen toplumda izzet ve şerefini kaybeder üç kağıtçı ve yalancı damgasını yiyerek toplum dışı kalırlar Yani kısacası dini değerleri dini inançları istismar ederler.

Harama helal dedikleri için dinden de çıkmış olurlar faiz hastalığına bulaşanlar ALLLAH korkusunu kaybederek topluma her türlü kötülüğü yapmaya hazır olup iyilik,sadaka,zekat ve yardımlaşma anlamında ne varsa hepsine düşman olurlar.Faiz ve tefeciler en kötüsü de budur ki bazen insanları kandırmak için Müslüman kılığına bürünüp ALLAH VE PEYGAMBER adına yemin ederek dini kendilerine alet ederler ve buda kendilerine dindar görünerek çıktıkları yoldan münafık olarak geri dönerler.

Faiz yiyenlerin Kuran-ı Kerim şidetle kınamaktadır. ALLAH - Ü TEALLA bakara süresinde 275.  ayetin de şöyle emir etmektedir faiz yiyenler kıyamet günü , ancak şeytanın çarptığı kimsenin kalkışı gibi kalkarlar.Bu onların alışveriş de faiz gibi demelerindendir. Oysa ALLAH alışverişe tefeciliği haram kılmıştır  kime Rabin den bir öğüt gelir ve tefecilikten vazgeçerse geçmiş de olan kendisinin olur.Onun durumu ALLAH ’a aittir. Kim tefeciliğe dönerse işte onlar ateşliklerdir onlar orada temelli kalacaklardır.

Kıyamet günü şeytanın çarpdığ’ı kimsenin kalkışını düşünmek bile insanın tüylerini ürpertiyor sadece tefecilerden değil kurumlardan faiz alanların ve her türlü faizle uğraşanların da bu sınıfa girdiklerini unutmayalım.

ALLAH ‘ IN huzuruna çıkacak şeytanın çarpığı kimselerin kalkışını iyi düşünelim.

Yarın haberim yoktu bilmiyordum diyemeyiz çünkü; Kuran da olan her emirden sorumluyuz.Günümüz sistemi faizi ve tefeciliği meşuru duruma getirmiş durumdadır.Bu yüzdende bir çok kişinin teknolojiyi kullanaraktan faiz ve tefecilik yaparak öyle bir duruma getirmiş bulunmaktalar ki kapitalizm Din olmuş para da bir kapitaliz için tanrı banka tapınak çek ve hisse senedi kutsal bir durumdadır. Faizi savunanlar ve bu sömürü düzenini ayakta tutmak için gayret gösterenler kadar faize ve ekonomik zulme  çaba göstermeden adalet sağlanamayacaktır faiz bir kan nehridir buraya giren kanlanır ve kan kokar. Kan ise pistir.

Faizli kredi alınmasa Müslüman güçlenemez görüşü de batıldır doğru olan Müslümanlar güçlenmese ve birleşmese güçsüz kalırlar görüşüdür İslam’ın yasakladığı ve harp ilan ettiği faiz ve tefecilik banka faizciliği de büyük bir haramdır faizde ısrar eden kişi cehennemliktir.Faz in dünyavi cezaları da büyüktürFaizi helal gören kişi İslam dininde çıkmış mürtedir mürted müminlere ne varis olabilir ne de miras bırakabilir nikahı da düşer müminlerle evlenemez mürted in cezası büyüktür.Yazımı Kuran-ı Kerimden bir ayetle sonlandırmak istiyorum.

Kim ki faiz ve tefecilikte ısrar ederse ALLAH a karşı savaş açmış olur ALLAH-Ü TEALLAEğer faizden vazgeçmezseniz   ALLAH a Ve Resulüne karşı savaş açmış olduğunuzu bilin.(BAKARA 279) Buradaki anlatmak istediği faizcilik yapanlar ALLAH-Ü TEALLA ya karşı savaşanlar topluluğundan  olduğunu vurgulamaktadır.

Ne mutlu başta faiz olmak üzere tüm haramlardan kaçanlara. Para ile imtihanı kazanıp ALLAH la alışveriş yapanlara ne mutlu.Yazarlarımız
 • Şener Mengene Türkiye Afet Müdahale PlanıTAMP 2021 Hazırlıkları
 • C.Cahit Coşkun Camilerden Elektrik Parası Alınmamalı
 • İsa Güneş TÜRKİYE DOĞRU YOLDA MI ACABA
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2021 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.