Şanlıurfa’da Onkoloji Uzmanı Olmaması Mağdur Ediyor
Haber
21 Haziran 2022 - Salı 13:47
 
Şanlıurfa’da Onkoloji Uzmanı Olmaması Mağdur Ediyor
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan ve kentin tek hematoloji ve onkoloji uzmanı olan Dr. Dilek Ece, hasta yakınları tarafından şiddete maruz kalmasının ardından kentte bu dalda doktor olmayınca hastalarda başka illere tedavi olmak için gitmek zorunda kalıyorlar.
SAĞLIK Haberi
Şanlıurfa’da Onkoloji Uzmanı Olmaması Mağdur Ediyor

Şanlıurfa’da doktor eksikliği sebebiyle tedavi olamayan vatandaşlar başka şehirlere gitmek zorunda kalıyor.
Dallarında uzman doktor olmadığı için çevre il ve ilçelere gitmek zorunda kaldıklarını dile getiren Belkız Babacan doktor istedi.
Şanlıurfalı ailenin kızı Feride Babacan (8) yaşında olan kızları wilms kanseri hastalığına yakalandı.
Hastalığı tekrar üredi
Şanlıurfa Harran üniversitesinde başarılı operasyon sonucunda sağlığına kavuşan küçük kız 1 yıl boyunca tedavi gördüğü Harran üniversitesi hastanesinde görev yapan çocuk onkoloji Doç. Dr. Doğan Köse tarafından tedavi edildi. Dr.’dan memnun kalan ailenin küçük kızı tekrar hastalığı üredi.
Mağdur olan aile yetkilerden yardım istedi
Şanlıurfa'ya atanan yeni onkoloji hastalıkları uzmanı Dr. Dilek Ece atanmıştı. Atanan Dr. Geçtiğimizi günlerde hasta yakınlarından tehdit alması üzerine Dr. Dilek Ece izine ayrılmasıyla Şanlıurfa’da bu hastalıklara bakan doktor olmadığından dolayı mağdur olan aile yetkilerden yardım istedi.
Harran Üniversitesi’nde çocuk onkolojisi Dr. istiyorlar
Su anda perişan vaziyette olan alile kızlarını Adana Balcalı Hastanesi’nde tedavisini sürdürüyor. Aile maddi ve manevi yetersizlikten dolayı Şanlıurfa’ya Dr. İstiyor. En azından kızlarının tedavisini Urfa’da devam etmesini istiyorlar. Harran Üniversitesi’nde çocuk onkolojisi Dr. İstiyorlar.
Annenin tek isteği doktor!
Belkız Babacan, çok mağduruz Dr. İstiyoruz; “Urfa'da hasta çok Dr. Sayısı yetersiz. Şu anda tek doktor olan Dilek Ece’nin izine ayrılmasıyla çok perişan olduk. Tek istediğim kızımı Urfa’da tedavi edecek doktor. Bir an önce yetkilerin sesimi duyup bulunduğumuz durumu çözüme kavuşturmasını istiyorum. Adana’da tedavisini sürdürdüğüm kızımın daha da yollarda perişan olmasını istemiyorum. Hem maddi yönden hem manevi yönden buna gücümüz yok. Kızımı Adana’ya götürünce buradaki diğer çocuklarımla ilgilenecek kimse yok. Hem hasta kızım hem burada bıraktığım çocuğum perişan oluyor. Elimizde imkan yok. Tek temennim bir an önce Urfa’ya doktor gelmesi.” Dedi.
Wilms tümörü veya nefroblastom çoğunlukla çocuklarda görülen nadiren yetişkinleri de etkileyebilen bir çeşit böbrek kanseri türüdür.

Kaynak: Editör: C.Cahit Coşkun
Etiketler: Şanlıurfa’da, Onkoloji, Uzmanı, Olmaması, Mağdur, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı