Halfeti Millet Bahçesinin İhalesi Yapılacak
Haber
12 Şubat 2022 - Cumartesi 00:01
 
Halfeti Millet Bahçesinin İhalesi Yapılacak
Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde Belediye Başkanı Şeref Albayrak’ın girişimleriyle yapılacak olan Millet Bahçesi için ihaleye çıkılıyor.
EKONOMİ Haberi
Halfeti Millet Bahçesinin İhalesi Yapılacak

Halfeti ilçesi, Belediye Başkanı Şeref Albayrak ile birlikte değişim, dönüşüm ve gelişimini sürdürüyor. ilçenin dört bir tarafında başlatılan yeşil atağı millet bahçesi ile taçlandırılacak.

Başkan Albayrak’ın girişimleriyle ilçede TOKİ tarafından yapılacak olan 55 bin metre kare alana sahip Millet Bahçesi 8 Nisan’da ihaleye çıkacak.

Halfeti Millet Bahçesinde; Millet Kıraathanesi, Bisiklet Yolu, Çocuk Oyun Alanı, Fitness Alanları, Çok Amaçlı Saha, Tenis Sahası, Çim Amfi, Biyolojik Gölet, Otopark ve Meydanlar her alacak.

Konum itibariyle projenin çevresinde konut, eğitim ve sosyal tesis fonksiyonlarının rekreasyonel gereksimleride karşılanmış olacak.

Farklı yaş gruplarına uygun ve doğayla uyumlu birbirine entegre olan doğam formlardan oluşacak olan Halfeti Millet Bahçesi, estetik kaygılar göz önünde bulundurularak endemik bitkilerin tasarımla birlikte kullanılması sağlanacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak ‘Başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum olmak üzere bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’ dedi.

Kaynak: Editör: C.Cahit Coşkun
Etiketler: Halfeti, Millet, Bahçesinin, İhalesi, Yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı