Birecik Kültür ve Lezzet Festivali’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Haber
24 Eylül 2021 - Cuma 19:12
 
Birecik Kültür ve Lezzet Festivali’nin Açılışı Gerçekleştirildi
Tarihiyle, kültürüyle, doğasıyla ve mutfağıyla potansiyeli yüksek bir turizm şehri, gastronominin beşiği, kadim şehir, Fırat'ın incisi Birecik’e özgü birbirinden güzel yöresel ürünler ile yemek ve tatlı çeşitlerinin sergilendiği ‘Kültür ve Lezzet Festivali’nin açılışı protokol üyeleri tarafından yapılan günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ve festivale destek sunan bu işe gönül vermiş birbirinden güzel yemekleri ortaya çıkaran esnaflara plaket takdiminin ardından kurdele kesimi ile açılışı gerçekleştirildi.
KÜLTÜR Haberi
Birecik Kültür ve Lezzet Festivali’nin Açılışı Gerçekleştirildi

Açılışa Birecik İlçe Kaymakamı Kadir Duman ile eşi Tuba Duman, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, Büyükşehir Belediyesi E. Başkanı Nihat Çiftçi, İl Koordinatörü Sadık Yetim, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Birecik Yerel Eylem Grubu Kurucu Başkanı Hüseyin Sirhan Gökdoğan, TÜRES İl Başkanları, birbirinden kıymetli şefler ve aşçılar ile vatandaşlar katıldı.

Açılışın ardından İlçe Kaymakamı Kadir Duman ile eşi Tuba Duman, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği(TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl ve diğer katılımcılar kurulan stantları gezerek birbirinden lezzetli yemek ve tatlı çeşitleri hakkında bilgi alıp tadına baktılar.

Birbirinden güzel yöresel ürünler ile yemek ve tatlı çeşitlerini tüm dünyanın beğenisine sunmak ve tanıtmak, bir marka gastronomi şehri olmak adına 15 Temmuz Şehitleri Parkı’nda düzenlenen “Kültür ve Lezzet Festivali” 3 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.

Kaynak: Editör: Mehmet Coşkun
Etiketler: Birecik, Kültür, ve, Lezzet, Festivali’nin, Açılışı, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı