Bilim İnsanları Heyeti Viranşehir Sefertepe’yi Ziyaret Etti
Haber
22 Eylül 2021 - Çarşamba 18:34
 
Bilim İnsanları Heyeti Viranşehir Sefertepe’yi Ziyaret Etti
Şanlıurfa Neolithic Project - Taş Tepeler Organizasyonu Kapsamında Bilim İnsanları Heyeti Viranşehir'de Sefertepe’yi Ziyaret Etti.
KÜLTÜR Haberi
Bilim İnsanları Heyeti Viranşehir Sefertepe’yi Ziyaret Etti

Viranşehir İlçesinin Eskikale mahallesine bağlı Yukarı Darık mezrasında bulunan Göbeklitepe’ye benzerliği ile dikkat çeken Sefertepe bilim insanları heyeti tarafından ziyaret edildi.

Şanlıurfa Neolithic Project - Taş Tepeler organizasyonu kapsamında yurt içi ve yurt dışından gelen çok sayıda bilim insanı Viranşehir’de binlerce yıllık tarihe sahip olan Sefertepe’yi ziyaret etti.

Heyeti, İlçe Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve Belediye meclis üyeleri karşıladı.

Bilim insanlarından oluşan heyet, yaklaşık 4 ay önce İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Güldoğan’ın bilimsel danışmanlığında yapılan arkeolojik kazı çalışmalarından sonra, Sefertepe’yi ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Güldoğan, Sefertepe tarihi ve yapılan kazı çalışmaları ile ilgili heyete bilgi verdi.

Kaynak: Editör: C.Cahit Coşkun
Etiketler: Bilim, İnsanları, Heyeti, Viranşehir, Sefertepe’yi, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı