25.02.2021 - 15:53 | Son Güncelleme: 21.02.2021 - 08:01

Beşinci Yeşil Hayat Resim Çalıştayı Bozova Halk Eğitim Merkezinde Gerçekleşti

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen Yeşil Hayat Resim Çalıştayının 5.si, bu yıl Bozova Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile anne, baba, öğretmen, öğrenci ve ressamlarla birlikte olma teması ele alındı.

Beşinci Yeşil Hayat Resim Çalıştayı Bozova Halk Eğitim Merkezinde Gerçekleşti
0 Sitene Ekle

Her okul kategorisinden ilkokul-ortaokul-lise birer aile seçilerek ressam ve resim öğretmenlerin katılımıyla resim çalıştayı gerçekleşti. Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik konu ile ilgili yaptığı açıklamada Yeşil Hayat Resim Çalıştaylarının bu yıl koronavirüs sürecine denk gelmesi nedeniyle; sağlık, aile, birlikte yaşama ve salgında aile olma eğitimine dikkat çekmek amacıyla farklı bir çalışmayı planladıklarını, bunu da Bozova Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sait Boybay ile birlikte planlayıp hayata geçirdiklerini söyledi. Çelik, İl Valimiz Sayın Abdullah Erin'e ve İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer'e tüm katkıları için teşekkür etti. Çelik, çalıştay ve çalıştay sonrası yapılan serginin ilçede yoğun ilgi gördüğünü de vurularak sergiye katılan İlçe Kaymakamı Akın Oruç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Nurullah Karakeçili, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Sait Boybay ile Çalışma, Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Ahmet Aksoy, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İzzet Kılıç, aileler, öğrenciler ve öğretmenler çalıştaya katılarak verimli bir zamanı geçirdiler" dedi. Çalıştaya, Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Sanat Komisyonu üyelerinden Fatma Aslan, Anzılha Kılıç, Ressam-Şair Remzi Kara ve Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik katıldılar. İlçe Milli Eğitim Müdürü, Bu çalışmanın eğitim açısından çok önem teşkil ettiğini söyleyerek, İnşallah önümüzdeki süreçte de bunu daha da yaygın halde getiririz" dedi. Çalıştayı ziyaret eden İlçe Kaymakamı, sanatın insan hayatına, eğitime, ülke sevgisine, zararlı alışkanlıklardan uzak durma açısından çok önemli bir araç olduğunu söyleyerek Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sait Boybay'ı tebrik etti. Halk Eğitim Müdürü Sait Boybay çalıştayidaki memnuniyetini dile getirerek katılan tüm sanatçılara, öğrencilere, öğretmenlere, velilere protokole ve Yeşilay Şube Başkanına teşekkür ederek katılımcılara katılım belgesi ve Yeşilay ürünlerine hediye etti.
İlçede gerçekleşen çalışmayi önümüzdeki günlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü giriş katında sergileneceğini de söyledi.

Yazarlarımız
 • İsa Güneş TÜRKİYE DOĞRU YOLDA MI ACABA
 • C.Cahit Coşkun Camilerden Elektrik Parası Alınmamalı
 • Şener Mengene DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2021 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.