7.03.2021 - 05:56 | Son Güncelleme: 19.02.2021 - 09:21

Siverek Kaymakamı Ongu Kırsaldaki Okulları Ziyaret Etti

Siverek İlçe Kaymakamı Hasan ONGU, İlçe Millî Eğitim Müdürü Nuri KAPANOĞLU ile birlikte Bilim Kurulunun tavsiye kararları doğrultusunda ve koronavirüs tedbirleri kapsamında 15 Şubat 2021 tarihinde yüz yüze eğitim vermeye başlayan Ördekli, Kalınağaç, Taşıkara ve Hasırlı okullarını ziyaret etti.

Siverek Kaymakamı Ongu Kırsaldaki Okulları Ziyaret Etti
0 Sitene Ekle

Ziyaretinin ilk durağında Ördekli İlk ve Ortaokulu Müdürü Ali BÜYÜKKAYA tarafından karşılanan Kaymakam ONGU,Okul Müdürü ve Öğretmenler ile bir araya gelerek öğretmenlerin sorun, talep ve önerilerini dinledikten sonra Okul Müdürü Ali BÜYÜKKAYA’dan okulun genel yapısı, ısınma durumu, öğretmen ve öğrenci sayısı, şube sayısı, taşımalı eğitim durumu ve koronavirüs kapsamında alınan tedbirlere uygunluk konularında bilgi aldıktan sonra sınıfları dolaşarak öğrenciler ile sohbet edip çeşitli hediyeler dağıttı.
Ziyaretinin ikinci durağında Kalınağaç İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden Kaymakam ONGU, Okul Müdürü Güven YILMAZ’dan okulun genel yapısı, ısınma şekli, okulun yeterlilik durumu, alınan tedbirler, okulun hijyen durumu, öğretmen ve idareci sayısı, toplam öğrenci sayısı ve yüz yüze eğitime başlayan öğrenci sayısı konularında bilgi aldıktan sonra sınıfları dolaşarak sınıf öğretmenleri ve öğrenciler ile sohbet edip bir süre dersi dinledi.
Daha sonra Taşıkara İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İlçe Kaymakamı Hasan ONGU, Okul Müdürü İsmail DEMİR tarafından karşılandı. Okul idaresi ve öğretmenleri ile bir süre sohbet eden Kaymakam ONGU, öğretmenlerin yaşadığı sorunları ve önerilerini dinledikten sonra sınıfları dolaşarak öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı.
Son olarak Hasırlı İlkokulunu ziyaret eden Kaymakam ONGU, Okul Müdürü Levent ÖZDEMİR ve Müdür yardımcıları tarafından karşılandı. Burada okul idaresi ve öğretmenleri ile bir süre görüşen Siverek İlçe Kaymakamı Hasan ONGU, daha sonra sınıfları dolaşarak sınıf öğretmenlerinden eğitim durumları ile ilgili bilgi aldı.
Ziyaretlerinden sonra açıklamada bulunan Kaymakam ONGU, “Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda 15 Şubat itibari ile kırsal mahallelerimizde okullarımız yüz yüze eğitim vermeye başladı. Koronavirüs salgınından dolayı bir süredir okuldan uzak olan öğrencelerimizi ziyaret ederek hem onları teşvik etmek hem de okullarımızın alınan tedbirlere uygunluğunu kontrol etmek amacıyla okullarımıza ziyaretler gerçekleştirdik. Eğitim ilçemizde en fazla önemsediğimiz konuların başında gelmektedir. Bu anlamda zaman zaman öğretmenlerimiz ve okul idarecilerimiz ile bir araya gelerek daha sağlıklı ve kaliteli eğitim vermek için istişarede bulunmaya devam edeceğiz." dedi.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Camilerden Elektrik Parası Alınmamalı
 • İsa Güneş TÜRKİYE DOĞRU YOLDA MI ACABA
 • Şener Mengene DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2021 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.