7.03.2021 - 05:54 | Son Güncelleme: 19.02.2021 - 08:29

Robot GÖBEKLİTEPE Sağlık İl Müdürlüğüne Hediye Edildi

Haliliye Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan Robot Ekibi günümüzün salgın hastalığı Coronavirüsle mücadelede büyük bir özveri içerisinde çalışan sağlık çalışanlarının bir nebzecik de olsa işlerine kolaylaştırmak gayesi ile tasarlanan "GÖBEKLİTEPE" adlı robot Sağlık İl Müdürlüğünde yapılan törenle sağlık çalışanlarına hediye edildi.

Robot GÖBEKLİTEPE Sağlık İl Müdürlüğüne Hediye Edildi
0 Sitene Ekle

Haliliye Urfa MTAL Robot Ekibi adına İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer tarafından Sağlık İl Müdürlüğüne hediye edilen "GÖBEKLİTEPE" Robot'unun cep telefonu ile uzaktan kumanda edilebilen, hareket kabiliyeti şimdiye kadar yapılanlardan çok daha iyi olan, aynı zamanda hasta ile doktor arasında ses görüntü aktarımı yapma, ayrıca hastanın nabız sayısını, kandaki oksijen miktarını gösteren; hastaların ilaç, yiyecek, su gibi ihtiyaçlarını karşılama özellikleri ile ilimizde Coronavirüs vakalarında bulaş riskini en aza indirmek için tasarlandığı belirtildi.

Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer "Yaklaşık 1 yıldan beri ülkemizde yaşanan Coronavirüs salgınında cefakarca çalışan sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Öğretmen ve öğrencilerimizden oluşan Robot Ekibimiz ile sağlık çalışanlarımızın kullanımına sunmak üzere tasarladıkları "GÖBEKLİTEPE" Robot'umuzla bir nebzecik de olsa eğitim camiası olarak destek olmak istedik. İnşallah bu salgın dönemini hep birlikte kurallara uyup birbirimize destek olarak atlatacağız." dedi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş, sağlık çalışanlarına karşı göstermiş oldukları hassasiyet ve destekleri için Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan Robot Ekibine teşekkür ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Camilerden Elektrik Parası Alınmamalı
 • İsa Güneş TÜRKİYE DOĞRU YOLDA MI ACABA
 • Şener Mengene DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2021 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.