7.03.2021 - 06:47 | Son Güncelleme: 17.02.2021 - 08:54

İl Başkanı Cidir Korona Virüs AK parti Kongrelerinde Bulaşıcı Olmuyor mu

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, Korona virüs salgını nedeniyle, bir çok iş yerinin kapalı olmasına rağmen AK parti'nin kongre sürecinin devam etmesine ve kalabalık ortamlarda kongrelerin gerçekleştirilmesine tepki gösterdi.

 İl Başkanı Cidir Korona Virüs AK parti Kongrelerinde Bulaşıcı Olmuyor mu
0 Sitene Ekle

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

Mücbir sebep, hukukta bir görevin, taahhüdün ve sorumluluğun yerine getirilmesine engel teşkil edebilecek nitelikte bulunan ölüm, iflas, hastalık, tutukluluk, deprem, sel, savaş, ayaklanma gibi kişilerin önceden öngöre bilmelerine olanak bulunmayan ve bu nedenle önüne geçilmesi mümkün bulunmayan, dış etkiler sonucu meydana gelen olayları ifade eder.
Mücbir sebebe neden olacak olaylar konusunda açık mevzuat kuralı olmasa bile, hayatın olağan akışına uygun (şu an yaşananlarda olduğu gibi) mücbir sebebin varlığı için yeterli sayılmalıdır. Zira Korona Virüs salgını, “dışsallığın” yanı sıra “önlenemez” ve “öngörülemez” niteliktedir.
Gürülüyorki siyasi iktidar kendi geleceklerini ve siyasi iktidarını devam ettirmek için hiçbir kural dinlemiyor kendilerinin çıkarmış oldukları kurallarada uymuyor.
Örneğin: Korona virüs AK parti kongrelerinde bulaşıcı olmuyor, uçak yolculuğunda bulaşıcı olmuyor, otel ve turistik yerlerde bulaşıcı olmuyor, AVM ler de bulaşıcı olmuyor, yani kapitalist sermayenin hakim olduğu yerlerde korona virüsü uysallaşıyor.
Bu hastalık nerde bulaşıcı oluyor alın teri dökerek evine sıcak ekmek götüren bakkal amcamdan, lokantacı kardeşimden, otobüs işletmecisinden, internet kafelerden, kahvehanelerde bulaşıcı oluyormuş,
Türkiye’de şu anda 2 milyon işletme kapalı bu işletmelere bağlı olarak ekmeğini kazanan en azında 5 milyon aileleri ile birlikte bu sayı 10 milyonları bulmaktadır, yapılan yanlış uygulamalar yüzünde 10 milyon insanımız perişan ediliyor, siyasi iktidarın bir an önce bu vatandaşlarımızın sıkıntılarını giderici önlemler almalı eğer maske sosyal mesafe bu işin çözümü ise kapalı olan yerlererde hes kodu ve kurallara uyum sağlayarak açılmalıdır.
NOT: Vatandaşlara tavsiyemdir kongrelere giden vatandaşlarla aranıza mesafe koyunuz gerekirse bir süre onlarla temas etmeyiniz.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Camilerden Elektrik Parası Alınmamalı
 • İsa Güneş TÜRKİYE DOĞRU YOLDA MI ACABA
 • Şener Mengene DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2021 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.