7.03.2021 - 06:07 | Son Güncelleme: 16.02.2021 - 13:57

Siverekte Aşılama ile İlgili Toplantı Yapıldı

Siverek İlçe Kaymakamı Hasan ONGU, Bilim Kurulunun Aşılama Programı Doğrultusunda İlgili Kurum Amirleri İle Toplantı Yaptı.

Siverekte Aşılama ile İlgili Toplantı Yapıldı
0 Sitene Ekle

Siverek İlçe Kaymakamı Hasan ONGU, Bilim Kurulunun aşılama programı doğrultusunda vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde aşılanması ve herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için Emniyet Müdürü V. Coşkun KAYA, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Mustafa DENİZ, İlçe Sağlık Müdürü Osman GÜZEN, Müftü Vekili Muhammed ALPMAN, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet ÜLGEN, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Müdürü Haşim BEYAZGEYİK ile toplantı yaptı.

Toplantıda İlçe Sağlık Müdürü Osman GÜZEN tarafından İlçenin Koronavirüs salgınında hangi aşamada olduğu, aşılama süreci ve programı, sağlık ekipleri ve ekipmanlarının yeterliliği, hangi yaş kategorisindeki vatandaşlarımızın aşılandığı ve evde bakım hizmeti alan vatandaşların aşılanma süreci hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

Toplantıda Kaymakam ONGU “Amacımız Bilim Kurulumuzun önerdiği aşılama programı doğrultusunda gerek kent merkezinde gerekse kırsal mahallelerimizde yaş kategorisine uygun olarak vatandaşlarımızın aşılanma sürecinin hızlandırılması, yaşlı ve temel ihtiyaçlarını tek başına karşılamakta güçlük çeken vatandaşlarımızın ivedi olarak aşılanması ve aşılanma konusunda gerekli bilgiye sahip olmayan vatandaşlarımıza ulaşılarak bilgilendirmenin yapılmasıdır. Bu anlamda ilgili kurum amirlerimizle vatandaşlarımızın herhangi bir problemle karşılaşmadan sağlıklı bir şekilde aşı olması konusunda istişarede bulunduk." dedi.

Toplantı sonrası İlçe Kaymakamı ONGU, ilgili Kurum amirlerine bugüne kadar yürütülen fedakârane çalışmalarla ilgili teşekkür ederek bundan sonra da ayni hassasiyetin gösterilmesini istedi.

Kaymakamı ONGU, "Değerli vatandaşlarımız

İlçemizde ikamet eden 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve bu kişilerin 60 yaş üzeri eşleri ALO 182 hattını arayıp randevu alarak sağlık ocakları ve hastanelerde Koronavirüs (Covid- 19) aşısı yaptırabilirler." dedi.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Camilerden Elektrik Parası Alınmamalı
 • İsa Güneş TÜRKİYE DOĞRU YOLDA MI ACABA
 • Şener Mengene DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2021 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.