25.09.2020 - 02:32 | Son Güncelleme: 6.09.2020 - 10:01

Halfeti de Yol Genişletme Çalışması Yapılıyor

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde 1979 yılında yapılan ve o günden sonra 40 yıl sonra Belediye Başkanı Şeref Albayrak’ın girişimiyle genişletilme çalışması başlayan Böğürtlen-Otoban arasındaki 9 kilometrelik yolda genişletme çalışması sürüyor.

Halfeti de Yol Genişletme Çalışması Yapılıyor
0 Sitene Ekle

Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak’ın en büyük seçim vaadi olan ve geçtiğimiz yıl yapımı gerçekleştirilen Halfeti-Birecik arasındaki 26 kilometrelik yola ilave olan 9 kilometrelik yolda çalışmalar tam hız sürüyor.

Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak, seçim vaatlerini bir bir yerine getiriyor. Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi Başkan Albayrak ile gelişim ve dönüşümünü sürdürüyor.

İlçenin kanayan yarası haline gelen ve yer yıl 1 milyonu aşkın turistin geçiş güzergahı olan Halfeti-Birecik arasındaki 25 kilometrelik yolun yapım çalışmaları geçen yıl tamamlanmıştı.

Bu yılda Belediye Başkanı Şeref Albayrak’ın girişimiyle 9 kilometre uzunluğu olan ve 8 metre genişliği olan yolda 40 yıl sonra genişletilme çalışması başlatıldı. 8 metrelik yol başkan Albayrak’ın girişimiyle 16 metre genişliğe çıkarılıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Şeref Albayrak, yolun Halfeti ilçesine hayırlı olması dileğinde bulundu. Böğürtlen Otoban arasındaki 9 kilometrelik yolun genişletilmesi, Böğürtlen yol ayrımından Halfeti’ye kadar uzanan 26 kilometrelik yol çalışmasında ikinci kat asfalt seçim çalışmasının devam ettiği bilgisini veren Albayrak ‘’Bu yol Halfeti ilçemizi otobana bağlayan turizm yolumuz. Seçimden önceki en büyük vaatlerimizden birisi, bu yolun bir an önce bitirilmesiydi. Karayolları bölge müdürlüğümüzün bize destek olması nihayetinde, geçtiğimiz yıl 16 milyon TL’lik bir yatırım ile bu yılda yaklaşık 9 milyon TL’lik yatırımla toplam 25 milyon TL bu yolun yapımı için harcanmış durumda. Şuan fiziki gerçekleşmesi yüzde 50 civarında. İnşallah önümüzdeki 45-50 gün içerisinde eski Halfeti’den Birecik otoban girişine kadar yolumuzun hepsi tamamlanmış olacak. Böğürtlen-Otoban arasındaki 10 kilometrelik kısımdaki yol genişletme çalışması da devam edecek. Bu yol en son 1979 yılında açılmış. 40 yıl sonra bu 8 metrelik yolu 16 metreye kavuşturduk. Vatandaşlarımız için Halfeti’miz için her zaman çalışmaya devam ediyoruz. 2023 hedeflerimi kapsamında otoban bağlantısını sıcak asfalt şeklinde gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Şimdiden çalışmalarımıza başladık. Yolun yapımında emeği geçen Karayolları bölge müdürlüğümüze, hükümetimize ve çalışma arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.’’ Dedi.Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Karaköprü Belediyesi Taziye Evini Markete Dönüştürdü
 • Şener Mengene DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR
 • İsa Güneş SEÇİM BİTTİ KARLAR ERİDİ –
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2020 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.