28.09.2020 - 04:41 | Son Güncelleme: 2.09.2020 - 10:42

Akıllı İhracat Robotu ile İhracatta Yeni Dönem

Ticaret Bakanlığı tarafından geliştirilerek ihracatçıların hizmetine sunulan Kolay İhracat Platformu’nun lansmanına katılan GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci; “Ticaret Bakanlığımız tarafından geliştirilen Kolay İhracat Platformu ile dünya artık parmaklarımızın ucunda. Firmalarımızın hedef pazarları için öneriler sunan Akıllı İhracat Robotu sayesinde dünya pazarlarını çok daha iyi analiz edecek, doğru ürünlerle doğru pazarlara gideceğiz.” yorumunu yaptı.

Akıllı İhracat Robotu ile İhracatta Yeni Dönem
0 Sitene Ekle

Ticaret Bakanlığı tarafından hizmete açılan Kolay İhracat Platformu lansmanına katılan GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci; “Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri olarak, elektronik ticaretin ve ihracatta dijitalleşmenin önemine her fırsatta vurgu yapıyoruz. Bu kapsamda düzenlediğimiz E-Ticaret ve E-İhracat Uzmanlığı eğitimleri ile yeni normale yeni profesyoneller yetiştirmek için çabalıyoruz. Bakanlığımız tarafından geliştirilen bu platform ise biz ihracatçıların özellikle bu dönemde çok önemli bir ihtiyacıydı. Firmaların ihtiyacı olan nitelikli personelin yetiştirilmesi yetmiyor, onların üzerinde çalışabilecekleri dijital bir platform oluşturmak da çok önemli. Duyulan bu ihtiyacın Bakanlık düzeyinde karşılanması bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Bizler, eğitimlerimiz ile beşeri sermayemize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Devletimizin bu gibi zeminler oluşturması ve destek vermesi ile de çok daha hızlı yol alacak, sürdürülebilir ihracat hedeflerimize hep birlikte, en kısa zamanda ulaşacağız.” ifadelerinde bulundu.

Yapay zekâ teknolojisi kullanılarak geliştirilen "Akıllı İhracat Robotu" hakkında da detaylı bilgiler veren Kileci; “Kolay İhracat Platformu; hedef pazar önerileri, Bakanlığın güncel verileri, pazara giriş haritası, ithalatçı listeleri, hedef pazar durumu, ikili anlaşmalar ve global trendler gibi birçok bilgi kaynağını içeren dijital bir çatı. Platformda yer alan Akıllı İhracat Robotu, firmanızın geçmiş faaliyetlerini ve sürekli güncellenen verileri de göz önünde bulundurarak size özel pazar önerileri sunuyor. Pazara Giriş Haritası ile seçtiğiniz ürünlerin hedeflediğiniz pazardaki durumunu, rakiplerin payını, ülkemize uygulanan gümrük vergilerini ve vergi şartlarını, ikili anlaşmaları ve ihracatınızı artırmada kritik rol oynayan potansiyel ithalatçı listelerini görebiliyorsunuz.” şeklinde konuştu.

Bu platformun ihracatçılar tarafından öğrenilmesi ve kullanılması için Ticaret Bakanlığı ile koordineli olarak birtakım eğitim çalışmaları yürüteceklerini ifade eden Kileci; “İhracatımızın özellikle bu dönemdeki gelişimine hız kazandıracak ve ihracatçılarımızın yol haritalarını çizmelerine çok büyük yardımları olacak bu platformun üye firmalarımıza ve tüm ilgililere duyurulması, anlatılması ve kullanımının yaygınlaştırılması için önümüzdeki günlerde, Ticaret Bakanlığımız ile koordineli olarak, çok detaylı eğitimler düzenleyeceğiz. Bu çok değerli hizmetlerinden dolayı başta Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ihracat ailemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Karaköprü Belediyesi Taziye Evini Markete Dönüştürdü
 • Şener Mengene DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR
 • İsa Güneş SEÇİM BİTTİ KARLAR ERİDİ –
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2020 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.