25.09.2020 - 01:07 | Son Güncelleme: 31.08.2020 - 11:43

Rektör Çelik Covid19 Koordinasyon Merkezini Ziyaret Etti

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu ile birlikte Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi bünyesinde hizmete giren Covid-19 Koordinasyon Merkezini ziyaret etti.

Rektör Çelik Covid19 Koordinasyon Merkezini Ziyaret Etti
0 Sitene Ekle

Şanlıurfa’da, Covid-19 vakalarını incelemek ve veri analizi yapmak üzere Harran Üniversitesi Hastanesi bünyesinde faaliyete giren Covid-19 Koordinasyon Merkezini ziyaret eden Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, merkezde incelemelerde bulundu. Başhekim Dr. Ahmet Güzelçiçek, merkez hakkında Rektör Çelik’e bilgiler verdi.

Üniversite Hastanesi bünyesinde Başhekim Dr. Ahmet Güzelçiçek’in girişimleriyle faaliyete geçen Covid-19 Koordinasyon Merkezinin kurulmasından dolayı duymuş olduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Çelik, koordinasyon merkezinin kurulmasında emeği geçen Başhekim Güzelçiçek ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, ziyaret etmiş olduğu merkez hakkında yaptığı değerlendirmede şunları ifade etti:

“Üniversite hastanemiz pandemi sürecinde koronavirüs bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda hareket etti, ancak hastanemizin özel şartlarını da gözetebilmek amacıyla Covid-19 Koordinasyon Merkezi'ni kurmuş bulunmaktayız, faaliyete geçen bu merkez sayesinde hastanenin anlık kapasitesini, iş gücünü, hastalara nerede, nasıl ve ne şekilde hizmet verilmesi gerektiğini planladık. Şanlıurfa’da son günlerde artan Covid-19 vakalarına karşı bizler de hastanemiz bünyesinde Covid-19 verilerimizin anında ve daha güncel yayınlanması için bu çalışmayı gerekli gördük. Bu birimimizde verilerimizin anında, güncel ve doğru bir şekilde paylaşılması için eğitim hemşirelerimiz, iş yeri doktorlarımız, iş yeri hemşirelerimiz, iş sağlığı ve iş güvenliği birimimiz, enfeksiyon hemşirelerimiz ve kalite birimimiz birlikte ve koordineli bir şekilde veri akışını sürdürecek sekreterlik bölümümüz ve istatistik birimlerimiz ile de bir araya gelerek veri akışını koordine edecekler. Bu bağlamda bu merkezin kurulmasında emeği geçen başta Başhekimimiz Dr. Ahmet Güzelçiçek olmak üzere çalışma arkadaşlarını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Güzelçiçek ise, “Her konuda desteğini bizlerden esirgemeyen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu hocalarıma teşekkür eder, bu ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek isterim. Kurduğumuz merkez sayesinde Üniversite Hastanemizde Covid-19 tedavisi gören hastalarımızın durumlarını daha yakından takip edebileceğiz. Hasta yakınları bizleri 0 414 344 44 numaralı telefon ve 5970, 5971, 5972 dahili hatlardan aramaları halinde, yoğun bakımda yatan hastaları için detaylı bilgi alabilirler. Böylece hasta yakınlarına daha iyi bilgi akışı sağlayacağız” dedi.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Karaköprü Belediyesi Taziye Evini Markete Dönüştürdü
 • Şener Mengene DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR
 • İsa Güneş SEÇİM BİTTİ KARLAR ERİDİ –
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2020 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.