12.08.2020 - 12:42 | Son Güncelleme: 9.07.2020 - 02:49

Çakır TFF Yönetimini İstifaya Davet Etti

Şanlıurfa Spor Kulübü Başkanı Nihat Çakır, dün akşam istifa ettiğini açıkladı. Çakır, Şanlıurfa Spor Kulübünün küme düşmesine karar veren TFF Yönetimini istifaya davet etti.

Çakır TFF Yönetimini İstifaya Davet Etti
0 Sitene Ekle

Çakır, sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu.

BİZ BİZE YETERİZ URFAM URFASPOR KÜMEYE DÜŞÜRÜLDÜ GÖZÜMÜZ AYDIN ?
112 gün bir irade beyan edemeyen, TFF yönetiminin aldığı bu utanç kararını tanımıyorum,kınıyorum ve istifam öncesi TFF yönetimini aldığı bu utanç kararından dolayı,son kez ve bir kez daha istifaya davet ediyorum.
Bu TFF başkanı ve yönetimiyle Türk futbolu bir adım öteye gidemez.
Pandemi dolayısıyla kader mahkumlarına terör uyuşturucu suçları hariç af çıktı.
Aynı sebeple liglerimiz iptal edildi benzer bir af uygulamasıda tüm takımlara uygulandı, matematiksel olmasada düşmesi garanti olan,ligin dibine demir atmış 14 puan geride olan , Niğde spor bile bu aftan yararlandırılırken , Urfaspor kümeye düşürüldü ,bu utanç karar,bize yeter
Urfasporun veya Urfamızın suçu neydi, terör yada uyuşturucu suçu işlemiş, gibi af kapsamının dışında tutulmasının haklı bir sebebi , bir gerekçesinin izahının yapılması lazım.,ne yapmıştı bu 2,5 milyonluk şehir bizlere bu hakareti yaptınız suçumuz iktidarın kalesi olmamızmı birilerinin bir açıklama haklı bir izahını bekliyoruz.
Efendim matematiksel olarak düşmüşüz müş müş , yesinler sizin matematiksel gerekçenizi,bu kararınıza kargalar bile gülmez yahu kargalar aglar,ağlar, aglar yazıklar olsun bu kararın altına imza koyanlara,yazıklar olsun bu karara sessiz kalanlara.
Belkide Urfaspor yaşaması için verdiğimiz mücadele,kat ettiğimiz mesafe sizleri , bir yerleri rahatsız etmiştir.
Şahsım olarak hiç inanmadım ama ısrarla bu bile söyleniyor , Urfaspor Fk hayalleri peşinde olan zihniyetin TFF yönetimi ile olan dost ahbab muhabbetleri neticesi düşürüldük, nerdeyse buna bile inanır hale getirildik.
Sayın vekillerime, sayın Bld başkanlarıma , sayın STK’larımız ve tüm Urfa halkı alınan bu yanlı tarafgir karara tepkimizi vermeyip her şeyde olduğu gibi bu zulüm gibi kararıda. sinemize çekecek isek, yazacak söyleyecek birşey kalmıyor
Yetkililerin bu karara itiraz için hukuki işlemlere başvurması !Urfa’nın, Urfaspor’un sahipsiz olmadığı ,hakkını araması lazım diye düşünüyorum.
Aksi durumda olayı takdiri kamu vicdanına bırakıyorum.
Şahsım , yönetim kurulundaki kıymetli arkadaşlarım affına sıgınarak gerek,Tff’nin. Urfaspor hakkında verdiği bu haksız yanlı karar, gereksede şahsıma ve yönetimime Urfa spor camiasının cılız desteği , buna eşdeğer olarak mülki Erkan’ında benzer yaklaşımı yüzünden !
12 Ocak 2020 tarihinde devraldığınım Urfaspor başkanlığından yönetimdeki arkadaşlarımın affına sıgınarak Nihat Çakır olarak Urfaspor başkanlığından istifa ettiğimi tüm spor camiasına Arz ederim.
Not:Futbolcu yapılandırılmaları ile belli bir mesafe katedilmiştir,tren raydadır, hareket halindedir.
Bu bir bayrak yarışıdır şahsım bayrağı buraya kadar taşıyabildim,benden sonraki bayrağı taşıyacak arkadaşımın ve Urfasporun sonuna kadar şahsım olarak ben emrlerindeyim.
Yaşadıklarımızdan dolayı içimimiz dolu, İnsanız bilmeden kırdıgımız, üzdüğümüz, insanlar olduysa ben haklarımı onlara helal ediyorum, onlarda bana helal etsinler.
Baki olan hoş bir sada olsun.
Baki olan Urfaspor bekası olsun.
Baki olan kalıcı dostluklar olsun.
Allah’a emanet olun

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Karaköprü Belediyesi Taziye Evini Markete Dönüştürdü
 • Şener Mengene DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR
 • İsa Güneş SEÇİM BİTTİ KARLAR ERİDİ –
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2020 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.