15.08.2020 - 12:12 | Son Güncelleme: 14.01.2020 - 06:44

Şanlıurfada Japonyayı Keşfetmek Adlı Sergi Açıldı

Türkiye ve Japonya arasındaki dostluğu geliştirmek için Japon Büyükelçiliği tarafından Dünyanın en kadim kenti olan Şanlıurfa’da ‘Japonya’yı Keşfetmek’ adlı sergi gerçekleştirilen törenle açıldı.

Şanlıurfada Japonyayı Keşfetmek Adlı Sergi Açıldı
0 Sitene Ekle

12 Bin yıllık tarihi geçmişi ile kültürlerin başkenti olarak bilinen Şanlıurfa, farklı ülkelerden ilgi görüyor. Medeniyetin beşiği olarak Dünyada adından söz ettiren Şanlıurfa’ya Japonya Büyükelçiliği tarafından Japonya’yı tanıtıcı resim sergisi açıldı.

Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile açılan sergide; Bir yandan Japonya’yı tanıtan fotoğraf sergisi açılırken bir yandan da Japonya Büyükelçiliğinin talepleri doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezinde eğitim gören kursiyerler tarafından yapılan Japonya’nın yöresel ürünleri sergileniyor.

Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonunda gerçekleştirilen ‘Japonya’yı keşfetmek adlı Sergiye’, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Kaytan, Türkiye Japonya Büyükelçiliği Kültür 2. Katibi Bayan Minami ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Japonya’yı keşfetmek adlı Resim Sergimizin açılış töreninin hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Vekili Ahmet Kaytan, “Bu gün Şanlıurfa için önemli bir gün Japonya ile 2. Abdülhamid döneminden başlayan diyaloğumuz var. Japonya Büyükelçiliğimiz Şanlıurfa’da Japonya’yı tanıtıcı bir sergisi var ve Büyükşehir Belediyemiz Engelli Koordinasyon Merkezimizde Engelli kursiyerler tarafından hazırlanan Japonya yöresel ürünleri burada sergilenecek. Japonya ile Türkiye coğrafi olarak uzak olmasına rağmen duygusal bakımdan her zaman yakın olmuştur. 1890 yılında Japonya’ya hareket eden gönül elçilerimiz dönüş yolunda Ertuğrul Firkateynimiz 532 denizcimiz ile batmıştır. Bu üzücü olay içerisinde Türk-Japon ilişkileri derin bağlar ile atılmıştır. Aynı zamanda İran-Irak savaşı esnasında bölgede mahsur kalan Japon vatandaşları Türkiye tarafından ülkelerine gönderilerek dostluk bağları her zaman olduğu gibi devam etmiştir. Ben kurulan sergimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Japonya Büyükelçiliği Kültür Bölümünden Bayan Minami ise, “Kültür şehri Şanlıurfa’da Japon Büyükelçiliğimiz tarafından Japonya’yı tanıtıcı resim sergisi açılmıştır. İki dost ülke arasında derin bağlar vardır bu bağlamda desteklerinden dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz” dedi.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Karaköprü Belediyesi Taziye Evini Markete Dönüştürdü
 • Şener Mengene DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR
 • İsa Güneş SEÇİM BİTTİ KARLAR ERİDİ –
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2020 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.