12.08.2020 - 13:45 | Son Güncelleme: 11.01.2020 - 07:48

Yeşilay Hayat Sergisinin Açılışı Yapıldı

Yeşilay Şanlıurfa şubesi Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bozova Atatürk barajı Çok programli Anadolu lisesi işbirliğiyle ile yeşil hayat 4. resim çalıştayı sergisi İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer'in Yeşilay şube Başkanı Muharrem Çelik ilçe şube müdürleri, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler, resim bölümü öğretim görevlisi Necla Tosmur ressam şair Remzi kara ve sanatçilarin katılımıyla resim sergisi okulun salonunda açıldı.

Yeşilay Hayat Sergisinin Açılışı Yapıldı
0 Sitene Ekle

Açılışta şube başkanı Muharrem Çelik Yeşilay'ın çalışmaları geldiği noktayı anlatarak sanatla gençlerin motivasyonel ve aktif zaman geçirmesi için 4 yıl önce kültür-sanat Komisyonu Başkanı Necla Tosmur öncülüğünde yeşil hayat çalıştayları nın gerçekleştirdiğini söyleyerek Yeşilay'a katkılarından dolayı Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayip Erdoğana ve ailesine Yeşilay Genel Baskanı Prof.Dr Mücahit Öztürk'e ve Genel Merkez yöneticilerine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'e İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer'e destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti. Yeşilay şube Kültür-sanat Komisyonu Başkanı Necla Tosmur'da gençlerin başı boş kalmamaları için onlara fırsatlar vererek içindeki cevheri keşfetme adına bu çalışmaları yürüttüğünü söyledi. Milli Müdürü İsmail Yapıcıer'de bu çok anlamlı ve önemli çalışmadan dolayı Yeşilay şube başkanı Muharrem Çelik'e kültür sanat Komisyon Başkanı Necla Tosmur'a, Atatürk barajı lise müdürü Sait Boybay'a ve okul öğretmenlerine teşekkür ederek bu çalışmayı Milli eğitim ve Yeşilay adına manidar olarak bulduğunu söyledi. Milli eğitim müdürü her zaman Yeşilay ile beraber olacağını, Yeşilay çalışmalarını destekleyeceğini söyledi. Açılış öncesi ressam Muharrem Çelik çalıştayda Göbeklitepe başak adlı tablosunu Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer'e hediye etti. Daha sonra da topluca sergi kurdelasını keserek açılışı yaptılar. Sergide 20 yağlıboya ve akrilik tekniğinde oluşan eser yer almaktadır. Eserlerde Göbeklitepe figürü daha çok dikkat çekti. Bu sergi Mart ayında yüzüncüyıl Yeşilay kutlama programı çerçevesinde Urfa merkezde de sergileneceği öğrenildi.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Karaköprü Belediyesi Taziye Evini Markete Dönüştürdü
 • Şener Mengene DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR
 • İsa Güneş SEÇİM BİTTİ KARLAR ERİDİ –
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2020 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.