21.09.2020 - 19:51 | Son Güncelleme: 28.10.2019 - 16:05

MHK Hakem Gelişim Kampları Başladı

MHK Hakem Gelişim Programlarının en önemli parçası olan Hakem Gelişim Kampları'nın ilki TFF Riva Tesisleri'nde yapıldı.

MHK Hakem Gelişim Kampları Başladı
0 Sitene Ekle

UEFA'nın "Centre of Refereeing Excellence(CORE)" adında başlattığı program, genç ve gelecek vaat eden hakemler için yapılmış en iyi projelerden biri olarak gösteriliyor. Bu projenin bir benzeri olarak oluşturulan Hakem Gelişim Kampları'nda, 8 ayrı bölgeden seçilen hakem trioları, MHK Üyeleri, Eğitimciler ve Hakem Koçları ile birlikte bir hafta TFF Riva Tesisleri'nde çalışıyorlar.

Programın başarısı farklı çalışmaların yapılmasına dayanıyor;

Hakemlere çeşitli atletik testler ve detaylı fiziksel analizler yapılıyor,

UEFA Eğitimlerinde aktarılan en son talimatlar, yerel kliplerle ve mümkün olduğunca tartışma ortamı yaratılarak işleniyor,

Saha uygulamaları ile hem yardımcı hakemlerin ofsayt kararlarını geliştirmeleri hem de hakemlerle birlikte İşbirliği-Takım Çalışması konusunda ilerlemeleri sağlanıyor,

Program dahilinde hakemlerin kamp süreci içinde maç yönetmesi sağlanarak, bu maçlardan alınan görüntülerle oluşturulan video analiz çalışmaları ile hem MHK'nın hakemlerin performansını daha detaylı inceleme fırsatı oluyor, hem de hakemler için kişisel gelişim ayağının en önemli çalışması da yapılmış oluyor.

Hakemler ve hakemlere atanan koçlar, aynı ekiplerin davet edileceği ve yaklaşık 6 ay sonra düzenlenecek olan ikinci etaba kadar iletişimde kalıyorlar. Bu süreçte hakemlerin gelişmeleri gözlemleniyor. İkinci etapta, atletik testler ve analizler tekrarlanıyor, aynı çalışmalar yapılıyor ve hakemlerin gelişimleri raporlanarak süreç tamamlanmış oluyor.

21 Ekim 2019 Pazartesi başlayan ve 28 Ekim 2019 Pazartesi(bugün) sona eren kampa, MHK Başkanı Zekeriya Alp ve kurul üyeleri de katılırken, Cüneyt Çakır "Maç Hazırlığı", Bahattin Duran ve Tarık Ongun da "Ofsayt" konulu sunumlarıyla genç hakemlerle tecrübelerini paylaştılar.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Karaköprü Belediyesi Taziye Evini Markete Dönüştürdü
 • Şener Mengene DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR
 • İsa Güneş SEÇİM BİTTİ KARLAR ERİDİ –
 • Yüksel Gög Şanlıurfada Seçim Havası Yok
 • Reşit Babacan HAYALİMDEKİ OKULUM
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2020 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.