18.06.2018 - 06:49 | Son Güncelleme: 03.10.2017 - 16:38

Şanlıurfaspor İçin Herkes Elini Taşın Altına Koymalı

Şanlıurfaspor İçin Herkes Elini Taşın Altına Koymalı

Son günlerde Şanlıurfa spor Kulübünün maddi yönden sıkıntıda olduğunu öğrenmiş bulunuyorum. Şanlıurfa spor kulübünün maddi sıkıntıda olması her Şanlıurfalı gibi beni de son derece üzüyor.

48 yıllık bir tarihi olan Şanlıurfaspor tarihinde ilk defa 2012 yılında 1. Lige çıkmayı Başardı. Şanlıurfaspor’a ve Şanlıurfalılara 2012 yılında şampiyonluk sevincini yaşatan dönemin Kulüp Başkanı Kemal Saraçoğlu’na, Yönetim Kuruluna, Teknik heyet ve futbolculara teşekkür ediyorum. 2012 yılında TFF 1. lige çıkan Ligde 5 Sezon mücadele eden Şanlıurfaspor takımı geçen sezon İddilara göre, Şike yapılarak küme düştü. En büyük desteğe bu sezon ihtiyacı olan Şanlıurfaspor takımına sezon başından beridir gerekli destek maalesef verilmedi.
Şanlıurfa İlimizin tanıtımına büyük katkıda bulunan kentin profesyonel takımı Şanlıurfaspor’a A’den Z’ye 7’den 70’e Şanlıurfa’da yaşayan herkesin destek olması gerekiyor. Şanlıurfaspor takımı için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Şanlıurfaspor kulübü Başkanı Sayın Emin Yetimin iyi niyetli bir Başkan olduğundan asla şüphem yoktur. Sayın Yetim, gerçekten de Şanlıurfasporun başarısı için elinden gelen tüm imkanları Yönetim kurulu ile birlikte seferber ediyor. Ancak bir atasözü vardır. Desteksiz duvar yıkılır. Bu takımın yıkılmaması için ve Yönetimin başarılı olabilmesi için herkesin elinden geleni karınca kararınca yapması gerekiyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, başta olmak üzere, Şanlıurfa Milletvekilleri, Şanlıurfa Valimiz Abdullah Erin, Büyükşehir belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İlçe Belediye Başkanları, Resmi kurum ve kuruluşlar, Sivil toplum kuruluşları, Esnaf ve vatandaşların bir an önce Şanlıurfa spor Takımına ve Yöneticilerine gereken desteği vermesi gerekmektedir.
Cadde ve sokaklara pankartlar asarak reklam yapmak ile Şanlıurfaspor takımına destek olunmaz. Şanlıurfaspor takımı galip gelip başarı elde edince zaten yeterince reklamını yapıyor. Pankart asıp şahsi reklam yapmak yerine takıma destek verilmesi daha uygun olacaktır. Şanlıurfaspor takımının oynadığı maçlarda galip gelip başarı elde ederek, reklam yapması her şeyden daha önemlidir. Şanlıurfaspor’un vefakar taraftarını buradan tebrik ediyor ve kutluyorum. Şanlıurfaspor’a en kötü gününde dahi sahip çıkan taraftarların desteğinin herkes tarafından örnek alması gerekiyor. Ancak Şanlıurfaspor’un başarılı olması ekonomik yönden kalkınması sadece taraftarların desteği ile olmuyor. Bu takım tüm Şanlıurfalılarındır. Bu takıma taraftarlar gibi tüm Şanlıurfalıların maddi ve manevi destek olması gerekiyor. Şanlıurfaspor takımında geçmişte Yöneticilik yapmış olanların da bu takıma maddi ve manevi destek olması gerekiyor. Şanlıurfaspor Kulübünde Geçmişte Yöneticilik yapmış olanlar hiçbir şey yapamıyorsa Yeni Yönetim ile bir araya gelerek bilgi paylaşımında bile buluna bilirler.
Birlik ve beraberlik ile Şanlıurfaspor takımı her türlü sıkıntı ve zorlukların üstesinden gelir ve gelecektir. Yeter ki birlik beraberlik olalım Şanlıurfamızın Şanlı takımına gereken desteği verelim. Gün Şanlıurfaspor’a destek olma günüdür. 2. bir Şanlıurfaspor yoktur. Tüm Şanlıurfalıların Tamına destek vermesini diliyorum. Sevgi ve saygılar sunuyorum.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Yıldırım Dönemi Sone Erdi
 • İsa Güneş SEÇİME DOĞRU –
 • Reşit Babacan SİNEM
 • Şener Mengene Birlik ve Beraberliğin Önemi
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Fehmi Fidancı TRAFİK HAFTASI
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2018 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.