13.12.2018 - 00:31 | Son Güncelleme: 18.07.2018 - 17:41

Dicle Elektrikten Ceylanpınarda Alt Yapı Çalışmaları

Dicle Elektrik Dağıtım, enerji güvenliği ve güç artışı sağlamak amacıyla Şanlıurfa’da başlattığı havai hatları yeraltına alma çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Ceylanpınar’da ilk etabı 4 milyon 66 bin lira harcanarak kısa süre önce tamamlanan projenin 1.6 milyon liralık ikinci etabına da başlandı.

Dicle Elektrikten Ceylanpınarda Alt Yapı Çalışmaları
0 Sitene Ekle

Dicle Elektrik sorumluluk bölgesindeki illerde enerji altyapısını iyileştirmeye dönük ciddi yatırımlar gerçekleştiriyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) tüketici hizmetleri ve hizmet kalitesi yönetmeliklerine uygun yatırımlar gerçekleştiren Dicle Elektrik Dağıtım, Ceylanpınar ilçesindeki çalışmalarını yoğunlaştırdı. İlçedeki Mevlana, Mehmet Akif Ersoy ve Ulu Camii mahallelerinin bağlantı noktasında bulunan Prestij caddesindeki yatırım çalışmasının ilk etabında 4 milyon 66 bin liralık harcama ile 17.5 kilometre alçak ve orta gerilim kablosu yeraltına alındı, her biri 630 KVA gücünde 2 adet trafo ve 121 adet Alçak Gerilim Sayaç Otomasyon Panosu (ASOP) kurulurken, 250 adet de galvanizli aydınlatma direği dikildi.

İkinci Etap Başladı

İlçe halkı tarafından oldukça beğenilen ilk etap çalışmalarının ardından Prestij caddesi ve çevresinde 2. etap çalışmalara da başlandı. Bu çerçevede yatırım bölgesinde bulunan 3,5 kilometrelik orta gerilim ve alçak gerilim kablosu yeraltına alınacak. Burada 630 KVA gücünde bir trafo ve bununla bağlantılı dağıtım panoları kurulacak. Aydınlatma çalışmalarına da büyük önem veren Dicle Elektrik Dağıtım, şehir aydınlatmasını geliştirmek için daha öncekilere ek olarak 77 adet galvanizli aydınlatma direği daha yerleştirecek. Devam eden çalışmaların tamamlanması ile yatırım bölgesindeki enerji güvenliği artarken sağlanacak güç artışı ile kesintiler de en aza indirilmiş olacak.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Doç Dr Kenan Karataş ve Şanlıurfa
 • Reşit Babacan HAYATIMDAKİ SEN
 • Şener Mengene Strateji Derneği
 • İsa Güneş TÜRKİYEYE ASLAN KESİLEN ARAPLAR –
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Fehmi Fidancı TRAFİK HAFTASI
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2018 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.