13.12.2018 - 00:30 | Son Güncelleme: 16.05.2018 - 18:53

Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Mezuniyet Heyecanı Yaşandı

Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni büyük bir heyecanla gerçekleştirildi.

Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Mezuniyet Heyecanı Yaşandı
0 Sitene Ekle

Osmanbey Yerleşkesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu kapalı spor salonunda düzenlenen mezuniyet törenine, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Kısa, Üniversite Genel Sekreteri Abdulhalim Dündar, dekan yardımcıları, Mühendislik Fakültesinin akademik-idari personelleri, mezun öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, mezun öğrenciler adına konuşma yapan fakülte birincisi Elif İzol, kendisinde büyük emekleri olan bütün hocalarına ve ailesine teşekkür etti.

Her bir öğrencinin,bundan sonra kendisi ve ailesinin yanı sıra, ülkesine karşı da sorumlu genç mühendisler olduğunu söyleyen Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Kısa; “Yıllardır devam ettiğiniz eğitim hayatınızın zorlu bir sürecini başarıyla tamamladınız. Eğitim süresi olan dört yıl, güzellikleriyle, zorluklarıyla edindiğiniz güzel arkadaşlıklar ile hızlı bir şekilde geçti. Siz değerli mühendislerimizden ülkemiz için hayati öneme sahip konularda katkılar beklemekteyiz. İnanıyoruz ki, bundan sonra yapacağınız işlerde sizlere vermeye çalıştığımız bilgilerle, kısa zamanda kariyer basamaklarını hızla tırmanacak ve önemli başarılar elde edeceksiniz. Sizler; başarıdan başarıya koşarken Harran Üniversitesi'ni daha da yüceltecek ve bizleri onurlandıracaksınız” diye konuştu.

Öğrencilere, ihtiyaç duyduğu alanlara yönelik işlere yönelip iyi birer girişimci olmalarını tavsiye eden Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, “ Bundan sonra başladığınız işlerde en alt basamakta çalışmaya başlamaktan utanmayın. En alttan başlayın ki; birgün en üst basamağa geldiğinizde bütün süreç hakkında bilgi sahibi olursunuz. Siz çalışıp, üretin ki ülkemiz gelişsin. Bundan sonraki yolunuzu vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın. Sizleri yetiştirip bizlere emanet eden aileleriniz sizinle gurur duyabilirler. Bugün sizler birer iyi mühendis olarak mezun oldunuz. Sizleri tebrik ediyorum. Bizleri unutmamanızı istiyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

Mezuniyet töreni, dereceye girenlere plaketlerinin verilmesinin ardından, kep fırlatma etkinliği ile sona erdi.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Doç Dr Kenan Karataş ve Şanlıurfa
 • Reşit Babacan HAYATIMDAKİ SEN
 • Şener Mengene Strateji Derneği
 • İsa Güneş TÜRKİYEYE ASLAN KESİLEN ARAPLAR –
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Fehmi Fidancı TRAFİK HAFTASI
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2018 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.