13.12.2018 - 00:32 | Son Güncelleme: 16.05.2018 - 17:43

HDP Şanlıurfa Milletvekili Aday Adaylarını Tanıttı

HDP Şanlıurfa İl Örgütü, 24 Haziran Genel Seçimleri’nde Urfa’dan milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunan isimleri Tanıtım Toplantısı ile halka tanıttı.

HDP Şanlıurfa Milletvekili Aday Adaylarını Tanıttı
0 Sitene Ekle

Big Nobel Düğün Salonunda gerçekleşen tanıtım toplantısına, HDP Diyarbakır Milletvekili ve Diyarbakır eski il müftüsü Nimetullah Erdoğmuş ile HDP ve DBP’nin il ve ilçe örgütleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, milletvekili aday adayları, aday adaylarının aileleri ve Urfa halkı katıldı.

Programın yapıldığı salona HDP Eş Genel Başkanlarının ve HDP Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafları asıldı.

Açılış konuşmasını yapan HDP Şanlıurfa İl Eş başkanı Rıdvan Yavuz yoğun bir şekilde devam eden seçim çalışmaları hakkında bilgilendirme yaparak “Kazanacağız” dedi.

Ardından konuşan HDP Parti Meclisi üyesi ve yerine kayyum atanan Bozova Belediye Eş başkanı Fatma Doğan,

HDP’nin 24 Haziran seçimlerinde kilit parti konumunda olduğunu söyledi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş ise sözlerine Filistin’de yapılan katliamı lanetleyerek başladı. Erdoğmuş, HDP’nin baraj altında bırakılması yönünde planların yapıldığına dikkat çekerek, “Bir tarafta Cumhur ittifakı kurdular, diğer tarafta da adına millet ittifakı dediler. Her iki ittifak da zahiren zıt gibi görünse de, hedeflerinde aleni bir şekilde HDP’yi baraj altına çekmek var.” Dedi ve ekledi: “Ne hile ne politik kurnazlık bu seçimin sonucunu belirlemeyecek. Birleşmiş, bütünleşmiş, mahşeri vicdan bu seçimin kararını belirleyecek.”

Konuşmaların ardından HDP Urfa Aday Adayları tanıtımına geçildi. 55 aday adayının tek tek isimleri okundu, aday adayları halkı selamladı. Toplu fotoğraf çekimimin ardından program sona erdi.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Doç Dr Kenan Karataş ve Şanlıurfa
 • Reşit Babacan HAYATIMDAKİ SEN
 • Şener Mengene Strateji Derneği
 • İsa Güneş TÜRKİYEYE ASLAN KESİLEN ARAPLAR –
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Fehmi Fidancı TRAFİK HAFTASI
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2018 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.