17.12.2018 - 01:32 | Son Güncelleme: 20.10.2017 - 22:04

Şanlıurfada Jandarma Servis Denetimi ve Motorsiklet Uygulaması Yaptı

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Timleri Servis Denetimi ve Motorsiklet Uygulaması yaptı.

Şanlıurfada Jandarma Servis Denetimi ve Motorsiklet Uygulaması Yaptı
0 Sitene Ekle

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığından denetim ve uygulama ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı (11) ilçede konuşlu J. Trafik Timleri tarafından 17 Ekim 2017 günü saat 06.00-09.00 saatleri arasında ilköğretim - ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencileri taşıyan (30) okula ait, (205) öğrenci servis aracı ve sürücüleri 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Yönetmeliği ile Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğine uygun olup olmadıkları kontrol edilerek okul servis araç sürücülerinin araçlarında tespit edilen eksiklikleri nedeniyle sürücüler uyarılmış ve kontrol sırasında tespit edilen eksikliklerini gidermeleri amacı ile 20 Ekim 2017 tarihine kadar servis araç sürücülerine süre verilmişti, 20 Ekim 2017 tarihinde aynı öğrenci servis araç ve sürücüleri tekrar denetime tabi tutulmuş ve yapılan denetimde eksikliğini tamamlamayan öğrenci servisi araç ve sürücülerine toplam ( 16.185 TL.) trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edilmiş ve ( 16 ) öğrenci servis aracı trafikten men edilmiştir.
Şanlıurfa İl J.K.lığınca 20 Ekim 2017 tarihinde merkez ve dış ilçeler olmak üzere toplam (13) ilçede saat 10.00-12.00 ile 14.00-16.00 saatleri arasında Türkiye genelinde motosiklet sürücülerine yönelik “Son Surat 2” uygulaması icra edilmiş ve uygulama neticesinde (907 araç kontrol edilmiş ve (65) motosiklet sürücülerine 2198 sayılı Karayolları Trafik Kanunun çeşitli maddelerini ihlal etmeleri nedeniyle (78.635 TL) cezai işlem uygulanmış ve trafiğe çıkmasında sakınca görülen ve eksikliği bulunan (28) motosiklet trafikten men edilerek en yakın yedi emin otoparka teslim edilmiştir.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığınca, Şanlıurfa genelinde öğrenci taşıyan okul servis araç ve sürücüleri ile motosiklet sürücülerine yönelik uygulanan sıkı denetim artarak devam edecektir.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Doç Dr Kenan Karataş ve Şanlıurfa
 • Reşit Babacan HAYATIMDAKİ SEN
 • Şener Mengene Strateji Derneği
 • İsa Güneş TÜRKİYEYE ASLAN KESİLEN ARAPLAR –
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Fehmi Fidancı TRAFİK HAFTASI
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2018 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.