19.10.2018 - 09:02 | Son Güncelleme: 20.10.2017 - 17:39

Vali Erin Aşevi İçin Destek İstedi

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, kentte 25 yıldan bu yana fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlara sıcak yemek ve çeşitli ihtiyaç malzemeleri yardımında bulunan Şanlıurfa Aşevi Derneği’ni ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Vali Erin Aşevi İçin Destek İstedi
0 Sitene Ekle


Aşevi sorumluları Ali Kılıç ve Abdülaziz Kutluay’dan aşevinin çalışmaları, yardım alan aile sayısı ve ihtiyaçları hakkında bilgiler alan Vali Erin, vatandaşların da sorunlarını dinledi.

Aşevinde vatandaşlara kendi eliyle yemek ve ekmek dağıtan Vali Erin, burada çok hayırlı bir hizmetin yıllardır devam ettiğini belirterek, “Yirmi beş senedir kutsal bir vazifeyi icra eden kardeşlerimizin fakir ve yardıma muhtaç insanlara sağladıkları katkıyı görmüş olduk. Yemeklerin, hijyenik ve sağlık açısından oldukça iyi bir ortamda hazırlandığını gördük. Her türlü takdiri hak eden bir hizmet olduğunu belirtmek gerekiyor. Buranın kurumsal bir yapıya dönüşmesinde, fikir bazında ve icrai olarak emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bugün de Ali ve Aziz Hocamıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Günlük iki bin aileye, yaklaşık 10 bin kişiye yetecek kadar yemek hergün burada hazırlanıyor, fakir ve yardıma muhtaç ailelerimize ulaştırılıyor. Bunu takdir etmeyeceğiz de, buna teşekkür etmeyeceğiz de ne yapacağız. Üç aydır görev yaptığım Şanlıurfa’da kendimde biraz kabahat buluyorum. Biraz gecikmiş bir ziyaret olarak gerçekleşmiş olduğunu ifade etmek lazım. Hem bu derneğimizin devamını sağlayan, bugün burada aramızda bulunan hem de gönüllü olarak katkı sunan tüm vatandaşlarımıza, her vesile ile fakirin, muhtacın yanında olan bir halkımız var. Katkılarını esirgemeyen vatandaşlarımıza da bu vesile ile teşekkür ediyorum. Şunu ifade edebilirim, gönül rahatlığıyla Şanlıurfa Aşevi Derneği’ne yardımlarını devam ettirsinler hatta artırsınlar. Çünkü yaptıkları yardımlar hem dünyalarını hem ahiretlerini kurtaracak yere ulaşıyor, bundan emin olsunlar” dedi.

Şanlıurfa Aşevi Derneği yöneticilerinden Ali Kılıç ise, Vali Erin’in aşevine gelerek hem vatandaşlarla ilgilenmesi hem de aşevinin faaliyetlerini yakından görmesinin kendilerini onurlandırdığını belirterek, Vali Erin’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Devlet büyüklerinin, Valilerin, Belediye Başkanlarının derneği ziyaret etmesinin ve çalışmaları yakından görmesinin faaliyetler için kendilerine şevk verdiğini kaydeden Kılıç, dernekten yardım alan vatandaşlar ve dernek yöneticileri adına şükranlarını sundu.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Mama Fiyatları
 • Reşit Babacan HAYATIMDAKİ SEN
 • Şener Mengene Strateji Derneği
 • İsa Güneş TÜRKİYEYE ASLAN KESİLEN ARAPLAR –
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Fehmi Fidancı TRAFİK HAFTASI
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2018 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.