18.06.2018 - 06:50 | Son Güncelleme: 11.10.2017 - 22:07

Viranşehir de Camii Şehir ve Medeniyet Konulu Konferans Düzenledi

Viranşehir İlçe Müftülüğü "Camii, Şehir ve Medeniyet " konulu konferans düzenledi. Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, konferansa Konuşmacı olarak katıldı.

Viranşehir de Camii Şehir ve Medeniyet Konulu Konferans Düzenledi
0 Sitene Ekle

Viranşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan konferansa Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimsit, Ceylanpınar İlçe Müftüsü Usame Anlagan, Viranşehir İl Müftü Kamil Oktay, Din Görevlileri ve Kuran Kursu Öğreticileri katıldı.
Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Viranşehir İlçe Müftüsü Kamil Oktay'ın açılış konuşmasıyla devam etti.
Açılış konuşmasının ardından İl Müftüsü İhsan Açık "Camii, Şehir ve Medeniyet konulu konferans verdi.
Müftü Açık "Peygamberimiz efendimiz Hz.Muhammed ile beraber kısa sürede bütün dünyayı etkileyen, Medine'den medeniyete uzanan İslam düşüncesinin anlaşılması için Camii, Şehir ve medeniyet kavramlarının doğru anlaşılması oldukça önemlidir.dedi" İslam'da hayatın, şehrin ve medeniyetin merkezinde"Cami vardır." Camii bireyin inanç dünyasından toplumsal ilişkilere kulluk, sorumluluk ve güzel ahlak bilincinin oluşmasından hukukun inşasına, eğitimden iktisada aileden çevreyle ilişkilere, hayatın bütün alanlara yönelik değerlerin köklerinin birleştiği mekandır. İfadelerini kullandı.Ardından Viranşehir İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit Tüm Din Görevlilerinin Haftasını kutladıktan sonra Camii ve Din Görevliliğinin öneminden bahsetti. Konfrens sonunda Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Viranşehir İlçe Müftülüğü personelinden Hizmet süresi en fazla olan İmam Hatip Ahmet Albayrak'a İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ve İl Müftüsü İhsan Açık tarafından Kitap hediye edildi.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Yıldırım Dönemi Sone Erdi
 • İsa Güneş SEÇİME DOĞRU –
 • Reşit Babacan SİNEM
 • Şener Mengene Birlik ve Beraberliğin Önemi
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Fehmi Fidancı TRAFİK HAFTASI
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2018 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.