18.06.2018 - 06:36 | Son Güncelleme: 10.10.2017 - 21:42

Başkan Yılmaz TÜGVA Öncülüğünde Kurulan Kitap Evinin Açılışına Katıldı

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz Gençlik ve Spor Bakanlığı Hibe desteğiyle Türkiye Gençlik Vakfı Siverek Temsilciliği (TÜGVA) öncülüğünde yapılan 'Kitap Evi Projesi'nin açılışını yaptı.

Başkan Yılmaz TÜGVA Öncülüğünde Kurulan Kitap Evinin Açılışına Katıldı
0 Sitene Ekle


Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan dernek binasında kurulan Kitap evi açılışına Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Türkiye Gençlik Vakfı Şanlıurfa temsilcisi Bekir Bekiroğlu, Daire amirleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kitap Evi Projesi açılış konuşmasını yapan Türkiye Gençlik Vakfı Siverek Temsilcisi Mahmut Bahçıvan şunları kaydetti.’’ Gençlik ve Spor Bakanlığı Destekleme Genel Müdürlüğü ile Türkiye Gençlik Vakfı Siverek ilçe temsilciliğinin ortaklaşa düzenlemiş olduğu Siverek kitap evi projesi açılışına hoş geldiniz projemizin amacı gençlerimizin okuma kültürü ile olan ilişkilerini güçlendirmek kendilerini geliştirme imkânı sunan Nezih ortamlarda kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak ve gençler için kültür Cazibe merkezlerini oluşturmaktır, sanatsal ve entelektüel gelişimine katkı sağlayan kitap üzerine inşa edilmiş bir hayat tarzı kazandırmaktır”dedi.

Açılış konuşmasının ardından Belediye Başkanı Resul Yılmaz ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti.’’çok anlamlı bir etkinlik nedeniyle biraraya bulunuyoruz, Bana ülkemizde en önemli eksiklik nedir diye soracak olursanız, hiç şüphesiz hiç duraksamaksızın bu aynı zamanda şehrimizin açısından da geçerli şu şekilde cevap veririm biz milli değerlerimize bağlı her anlamıyla tarihinden haberdar kültüründen haberdar Maalesef bu arzuladığımız anlamda nesiller yetiştiremedik, bu bizim en büyük bu noksanlığımız bu noksanlığı giderme noktasında öyle inanıyorum ki başta değerli Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimizin değerleri üyeleri bir an önce buna dair projeler geliştireceklerdir bununda ilk sinyallerini en son Sayın Cumhurbaşkanımız geçen hafta sonunda bir kez daha kamuoyu ile paylaştı, O nedenle böyle bir açılışta bulunmayı çok önemsiyorum böyle bir etkinliği çok ama çok önemsiyorum zira bir toplumu ileriye götüren hiç şüphesiz yetişmiş nesillerdir yetişmiş gençliktir. Biz her ortamda her fırsatta gençlerimizin geleceğimiz olduğunu söyleriz, ama bu sözde kalamamalı işte bunun için bu gibi etkinliklerin sayısını çok ama çok daha fazla yapmamız gerekiyor Bu konuda arkadaşlarımız mütevazı imkânlar dâhilinde böyle anlamlı bir etkinlik düzenledikleri için ben huzurlarınızda her birine ayrı ayrı teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Değerli dostlar cahilliği ortadan kaldırmanın yegâne yolu okumaktır, zaten hepiniz benden daha iyi biliyorsunuz dinimizin ilk emri oku, bunun gereği olarak biz toplum olarak maalesef yerine getirmiyoruz, çok az okuyoruz, değerli dostlar bilgi güçtür bilginin tek bir yolu vardır okumak okumak okumaktır, gerek Resul Yılmaz olarak gerekse Siverek Belediyesi her daim her ortamda kendilerini yanında olacağımızı belirtiyor, katılım ve katkılarınızdan dolayı gösteren herkese şükranlarımı arz ediyorum’’dedi.

Konuşmaların tamamlanmasıyla katılımcılar Kitap evinin açılışını yaparak oluşturulan sınıfları gezdi. Belediye Başkanı Resul Yılmaz emeği geçen herkese teşekkür ederek TUGVA yetkililerinden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Açılışın ardından katılımcılara Vakıf bahçesinde ikramda bulunuldu.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Yıldırım Dönemi Sone Erdi
 • İsa Güneş SEÇİME DOĞRU –
 • Reşit Babacan SİNEM
 • Şener Mengene Birlik ve Beraberliğin Önemi
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Fehmi Fidancı TRAFİK HAFTASI
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2018 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.