18.06.2018 - 06:40 | Son Güncelleme: 05.10.2017 - 17:58

“Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki Öğretmen Hareketliliğinin İncelenmesi” Çalıştayı Yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü ile Kalkınma Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında 04 Temmuz 2017 tarihinde “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki Öğretmen Hareketliliğinin İncelenmesi” başlıklı iş birliği protokollüyle bölgedeki üniversitelerin eğitim fakültelerinden temsilciler, sivil toplum örgütü temsilcileri, Büyükşehir/İl Belediye Başkanlıkları temsilcileri ile Millî Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı yetkililerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 100 kişilik katılımcıyla 04-05 Ekim tarihlerinde bölgedeki öğretmen hareketliliğinin sebeplerini ve çözüm önerilerini konuşmak için bir araya geldiler.

“Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki Öğretmen Hareketliliğinin İncelenmesi” Çalıştayı Yapıldı
0 Sitene Ekle

Hilton Otelinde yapılan Çalıştaya 9 ilden gelen temsilcilerin yanı sıra Şanlıurfa Vali Yardımcısı Vekili Ahmet Yıldız, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Veri Analizi ve Politikalar Daire Başkanı Şerafettin Cankurt İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan katıldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan çalıştayda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, bir öğrencinin, bir kişinin hayatında başarılı olabilmesinde ki en büyük faktörün öğretmen olduğuna değinerek Şanlıurfa’da bir öğretmenin kalma süresinin ortalama 1, 1.5 yıl olduğunu, sözleşmeli öğretmen uygulamasını desteklemeleriyle birlikte, kadrolu öğretmenlerinde bölgede gönüllü kalma sürelerinin uzatılmasını istediklerini belirtti. Çalıştayın devamında Şanlıurfa Vali Yardımcısı Vekili Ahmet Yıldız, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ve Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Veri Analizi ve Politikalar Daire Başkanı Şerafettin Cankurt,birer konuşma yaparak çalıştaydan çıkarılacak sonuçların eğitimin sorunlarının çözümünde katkıları olması dileğinde bulundular. İki gün süren Çalıştayın sonraki bölümlerinde, 4 ayrı gurup halinde toplanılarak sorunların ve çözüm önerilerinin konuşulmasına devam edildi.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Yıldırım Dönemi Sone Erdi
 • İsa Güneş SEÇİME DOĞRU –
 • Reşit Babacan SİNEM
 • Şener Mengene Birlik ve Beraberliğin Önemi
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Fehmi Fidancı TRAFİK HAFTASI
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2018 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.