18.06.2018 - 06:48 | Son Güncelleme: 03.10.2017 - 17:39

Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Yılı Açılışını Yaptı

Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Hasan Akan, Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Güllüoğlu, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Yılı Açılışını Yaptı
0 Sitene Ekle

Açılış konuşmalarıyla başlayan programda ilk olarak konuşan Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Akan, kendimizi maddi manevi yetiştirmiş olmamız ve dünyaya açılmayı hedefleyen küresel ölçekte işler başarmamız gerektiğini belirtti.
“Bizler ‘İlim Çin’de dahi olsa gidip alınız’ diye öğütleyen bir inancın mensuplarıyız diyen Dekan Prof.Dr. Akan; “İstanbul’u almak için çölleri aşan bir azmin torunlarıyız. Daha da önemlisi dünyanın ilk islam üniversitesi olan Harran’dasınız. Dolayısıyla bu ilim irfan şehrinde sizin bir farkındalığınızın olması lazım. Ecdadımız başardıysa şüphesiz sizlerin ve bizlerin başarması gerektiğine inanıyorum. Kendimize, ailemize, milletimize sağlam iyi bireyler olmamız için üniversiteler en iyi basamaktır. Bizler sizin için buradayız. Fakültemizi birlikte yöneteceğiz, birlikte sahipleneceğiz, birlikte geliştireceğiz” diye konuştu.

Dış ülkelerin bir algı yönetimi kurarak bizi etkilediğini belirten Rektör Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, her yeniliğin ilk çıkışının batı olduğunu bizlere empoze etmeğe çalıştıklarını belirtti.

Eğer çalışıp, vazifelerimizi yaparsak, Avrupadan ileri gideriz diyen Rektör Taşaltın; “Sabit Bin Kurra, Cabir Bin Hayyan, El-Battani gibi öncüler Harran’da yetişti. Çalışan kazanır, bizler de farklı görüşten insanlarla işbirliği ve fikir alışverişiyle bilimi ortaya çıkarmamız, insanlığa faydalı olmaya çalışmamız lazımdır. Unvan almakla veya bir yerlere atanmayla kendimizi bilimden uzaklaştırmayalım. Bilim evrenseldir. İlim sabır ister. Yaptığınız işi en iyi şekilde hakkını vererek yapmaya çalışın. Ülkemiz ve insanlık sizlerden çok şeyler bekliyor” dedi.

Akademik yıl açılış programı, unvan değişikliği olan hocalara cübbe giydirme, hizmette 25 yılını tamamlamış idari personele plaket takdimi, Fen- Edebiyat fakültesini ilk üç sırada kazanan yeni öğrencilere hediyelerinin verilmelerinin ardından, Prof. Dr. Kaplan Üstüner’in “Urfa’nın Gururu Şair Nabi’den Günümüze Mesajları” adıyla verdiği ilk dersle sona erdi.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Yıldırım Dönemi Sone Erdi
 • İsa Güneş SEÇİME DOĞRU –
 • Reşit Babacan SİNEM
 • Şener Mengene Birlik ve Beraberliğin Önemi
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Fehmi Fidancı TRAFİK HAFTASI
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2018 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.