18.06.2018 - 06:41 | Son Güncelleme: 28.09.2017 - 19:10

Eyyübiye Belediyesi Kış Öncesi Okul Yollarında Çalışma Başlattı

Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması ile birlikte, Buhara Mahallesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan okulların yol ihtiyacını giderdi.

Eyyübiye Belediyesi Kış Öncesi Okul Yollarında Çalışma Başlattı
0 Sitene Ekle

Kırsal ve şehir merkezi ayrımı yapmadan çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçenin birçok bölgesinde alt yapısı tamamlanmış yollara kilitli parke döşeme yaparak vatandaşların hizmetine sunmayı sürdürüyor. Bir yandan stabilize yol yapım, bakım onarım diğer yandan da kilitli beton parke taşı döşeme çalışmalarını sürdüren ekipler, yolları kış aylarına hazır hale getiriyor. Çalışmalarını belirlenen program ve talepler doğrultusunda gerçekleştiren ekiplerin son durağı ise Buhara Mahallesi oldu. Bölgede, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ve bu yıl eğitim-öğretim sezonunu açan okulların yolları, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kilitli beton parke taşı ile döşendi. Eyyübiye Belediyesi Fen Müdürlüğüne bağlı ekipler, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Buhara Mahallesinde yapılan ve yaklaşık 10 bin öğrencinin öğrenim gördüğü eğitim kampüsü olarak tabir edilen okul yollarında,30 bin metre karelik alanda kilitli beton parke taşı döşeme işleminin sonuna geldi. Buhara Mahallesinde yapımı biten ve Şanlıurfa’nın en büyük eğitim tesisi olarak adlandırılan eğitim kampüsü; Balıklıgöl İmam Hatip Ortaokulu, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Halilurrahman Ortaokulu, Gazi Anadolu Lisesi, Buhara Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi ve Şehit Abdülkadir Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesini barındırıyor.

Mahallelerinde yapılan çalışmalardan dolayı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye teşekkür eden Mahalle Muhtarı Hasan Kaya,” Öncelikle Buhara Mahallesine yapılan bu büyük tesiste emeği geçen Milli Eğitim Bakanımıza, Milli Eğitim Müdürümüze emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Yeni yapılan bu okullarımızın etrafında yaklaşık olarak 30 bin metre karelik kilitli parke taşı döşeme işi Eyyübiye Belediyemize bağlı Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Başta Sayın Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci beye ve ekiplerine yaptıkları çalışmalardan dolayı mahallelim adına teşekkür ederim.” dedi.

Yazarlarımız
 • C.Cahit Coşkun Yıldırım Dönemi Sone Erdi
 • İsa Güneş SEÇİME DOĞRU –
 • Reşit Babacan SİNEM
 • Şener Mengene Birlik ve Beraberliğin Önemi
 • Abdulkadir Sansak ÇEHRENİN İKİ TÜRLÜSÜ
 • Mehmet Tarhan ADİL YÖNETİM ANLAYIŞI
 • musti Seçim Yaklaştı Vatandaş Hatırlandı...
 • Hüseyin Kolsuzoğlu FAİZ VE TEFECİLİK
 • Fehmi Fidancı TRAFİK HAFTASI
 • Tüm hakları saklıdır © 2011-2018 www.urfahaberhatti.com Sitemiz yanlızca internet üzeri'nden yayın yapar.
  Sitede yer alan yazılardan yazarları ve kaynakları sorumludur. yayınlanan haber,yazı ve yorumlardan, yazarları sorumludur.
  ww.urfahaberhatti.com ile herhangi bir bağlantı kurulmaz. Sitemiz sorumlu degildir.
  Sitede yer alan bütün içerikler izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Siteye eklenen yorumlarda; kişi yada kuruluşları suçlayıcı, aşağılayıcı, küçük düşürücü veya iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, din, dil ve ırk ayrımı yapılan veya polemik oluşturacak şekilde ifadeler kullanılması yasaktır.